Jednoduchá tantra meditácia pre páry: uvoľnite sa aj doma

0
3221

Meditácia v preklade z latinčiny znamená rozjímať. Máme rozjímať nad nami, nad svetom, nad tým čo vidíme, čo počujeme. Zastaviť kolobeh negatívnych myšlienok a vôbec myšlienok ako takých. Uvoľniť sa a zrelaxovať. Meditáciu môžme vykonávať aj vo dvojici či v skupinkách, ktoré môžu byť pre nás motiváciou. Meditácia v páre nás naučí sa uvoľniť pred sebou samým, ale aj pred partnerom, čo býva aj v mnohých dlhoročných vzťahoch problémom. Schopnosť uvoľniť sa nám bude nápomocná pri tantra masáži, kde je uvoľnenie kľúčové k tomu, aby sme si ju naplno užili.

Ako začať s meditáciou

Hlavne začnite, nebojte sa. Nájdite si čas a miesto kde budete tantra meditáciu pravidelne vykonávať. Ak sa vám raz podarí dosiahnuť stav úplneho uvoľnenia, stanete sa na meditácií závislým a budete ju robiť denne.

Najlepší čas na tantra meditáciu je ráno po prebudení. Namiesto toho aby ste zapli televíziu alebo si preskrolovali všetky novinky v mobile, vezmite partnera za ruku a spoločne sa sústreďte na prítomný okamih. Nie na to, čo vás čaká v práci, nie na to, čo sa stalo včera, ale iba na prítomnosť. Na začiatku to bude ťažké, ale pokúste sa aspoň na dve minútky nemyslieť na nič. Pustite si príjemnú hudbu a nalaďte sa na pokoj a lásku.

Meditácia pre páry

Ak sa vám meditácia vo dvojici zapáči, môžte si skúsiť aj acroyogu, ktorá sa meditáciou pre páry zaoberá. Spojte vaše dva svety, precíťte silu dotyku, prejavte si podporu. S vedomím, že máte osobu, ktorá vás podrží, pochopí ide všetko ľahšie. Nehovoriac o tom, že to obohatí aj váš sexuálny život. Tantra meditácia vám pomôže rozšíriť zmyslové vnímanie, teda sa stanete citlivejší na vnemy. To určite oceníte aj keď vyskúšate tantrickú masáž, pri ktorej môžte zažiť hlbšie vyvrcholenie.

Tantra masáž aj doma

Na to, aby ste okúsili čaro tantrickej masáže, nemusíte ísť do tantrického salónu. Vyhraďte si jednu meditáciu, ktorá bude pokračovať tantra masážou. Odhaľte svoje telá a oddajte sa jeden druhému. Dotýkajte sa svojho partnera, jeho intímnych partií, opýtajte sa čo mu robí dobre. Neschyľujte sa iba k samotnému vyvrcholenie, vaším cieľom má byť uvoľnenie, príjemný stav pokoja a úplnej oddanosti. Meditácie vám k tomu určite dopomôžu a vy tak zažijete nové zážitky, ktoré obohatia váš vzťah.