Golfové palice so senzormi – komfort a zlepšenie techniky hry

0
313
Golfové palice so senzormi – komfort a zlepšenie techniky hry
Golfové palice so senzormi – komfort a zlepšenie techniky hry

Ku golfu neodmysliteľne patrí dobrá golfová výbava. Jej základnou súčasťou sú palice. Lenže nie sú palice ako palice. Novú éru do golfového sveta priniesla umelá inteligencia a smart technológie. Golfové palice so senzormi sú nielen inteligentné, ale sú tiež precízne spracované a prispejú ku komfortu hry i zlepšeniu vašej techniky.

Golfové palice so senzormi – ako porozumieť technike úderu v golfe

Prostredie golfového sveta sa neustále mení tak ako život okolo nás. Viacvrstvové golfové loptičky, nové funkčné materiály, ktoré sa používajú pre golfové oblečenie a hlavne golfové palice so senzormi pomáhajú zlepšiť presnosť švihu, úderu a zlepšiť výkon hráčov. Aké sú základné princípy fungovania golfových palíc so senzormi?

Citlivé senzory

Inteligentné golfové palice majú v tele zabudované senzory, ide napríklad o akcelerometre, gyroskopy a snímače tlaku. Tieto senzory pomáhajú sledovať pohyby a vibrácie palice počas úderu a poskytujú informácie o rýchlosti, uhle, rotácii a iných aspektoch úderu.

Možnosti pripojenia

Palice so senzormi je možné pripojiť bezdrôtovo k tabletu alebo mobilnému telefónu. Prenos dát medzi palicami a aplikáciami prebieha v reálnom čase. Dôkladná analýza a spätná väzba vedú k vylepšeniu techniky hry. K inteligentným golfovým paliciam patria aj mobilné aplikácie, ktoré zhromažďujú dáta zo senzorov. Medzi funkcie aplikácií patria informácie o rýchlosti úderu, odchýlke od cieľa a presnosti.

Funkcie tréningu

Niektoré inteligentné golfové palice majú aj funkcie tréningu, ktoré umožňujú hráčom sledovať ich pokrok. Tréningy sa stávajú efektívnejšie a zlepšujú sa všetky aspekty hry. Porozumieť úderom a technike je základom pre úspešného golfistu.

Vyskúšajte golfové palice TaylorMade Qi10

Priam revolúciu v hre golfu začali golfové palice TaylorMade Qi10. Ich súčasťou síce nie sú senzory, ale tie je možné dokúpiť dodatočne. Senzory sa dajú ľahko nainštalovať do gripov palíc a synchronizovať so smartfónom cez kompatibilnú aplikáciu. Golfové palice TaylorMade Qi10 sú ergonomicky tvarované a ich telo je precízne spracované. Karbónová korunky Infinity Carbon Crown pokrývajú takmer celú hornú plochu hlavy a šetria hmotnosť. Karbónová je tiež úderová plocha, jej nízka hmotnosť zvyšuje energiu pri zásahu loptičky. Vďaka golfovým paliciam  TaylorMade Qi10 dosiahnete nové úrovne hry v oblasti presnosti. Váš výkon pôjde raketovo hore, zlepší sa vaša dynamika úderu a herný štýl.

Autor: Gabriela Kudláčová