Štvorkolky – Ako si užiť jazdu naplno

0
1256
Štvorkolky – Ako si užiť jazdu naplno

Podľa typu štvorkolky je dané jej využitie. Pracovné sa vám zídu na poli, nákladné počas práce okolo domu alebo v lese. Športové štvorkolky a side by side vám prinesú veľa prekvapivých okamihov počas jazdy v rôznom teréne. Ak si trúfnete, môžete sa časom prihlásiť na preteky, ktoré sú o maximálnom adrenalíne.

Keď sa povie štvorkolka

Veľa ľudí si pod pojmom štvorkolky predstavia SUV. Je pravda, že všeobecne sa pojem štvorkolka používa pre vozidlá s pohonom na všetkých štyroch kolesách. Štvorkolka je tým pádom všeobecný pojem a pre lepšiu definíciu je vhodné použiť slová ako quad, ATV, UTV alebo side by side.

Quady sú športové štvorkolky využívanú len na zábavu, preteky, driftovanie, bahnenie a iné extrémne prejazdy horským terénom. Pracovné ATV je možné vďaka príslušenstvu zmeniť na rôzne poľnohospodárske stroje od kosačky až po pluh. UTV sú nákladné štvorkolky s korbou. Pripomínajú malé nákladné vozidlo a je ich možné využiť na rôzne práce podobne ako ATV. Side by side sú rovnako ako quad ideálne na športovú jazdu vo dvojici.

Je jazda na štvorkolke zábavná?

Definitívne musíme potvrdiť, že jazda na akomkoľvek type štvorkolky je zábava. Prakticky neexistuje iné vozidlo, ktoré by si poradilo s rôznorodým terénom. Štvorkolky sú zároveň výkonné a menšie ako iné terénne vozidlá. Znamená to, že sa dostanú na miesta ako sú zarastené lesné cesty alebo úzky prejazd cez stromy. Prejdite neobjavenými miestami v lese. Dopravte sa z bodu A do bodu B. Prevážajte, ťahajte a pracujte. Všetko je so štvorkolkou jednoduchšie.

Ako si užívať jazdu na štvorkolke

Najviac zábavné na štvorkolke je driftovanie, skoky a prejazd bahnom alebo potokom. Užiť si môžete omnoho viac:

  • Zajazdite si s partnerkou alebo deťmi na side by side. Objavte divoké miesta v lese a pozorujte zver. Pre tieto účely si vyberte štvorkolky can am.
  • Pracujte a zabávajte sa počas celého roka vďaka UTV. Krytá kabína vás ochráni pred vetrom, dažďom či snehom. Volant namiesto riadidiel je na ovládanie praktickejší.
  • Vyhľadávate adrenalín? Jazdite po off road tratiach. Vyskúšajte zdolať strmý kopec a hlboký potok.
  • Ak sa chcete cítiť naplno spätí so štvorkolkou. Kúpte si športový model. Pri riadení ovládate stroj telom, v zákrutách sa nakláňate, počas skokov stojíte. Pozor na to, že na takúto jazdu potrebujete kondíciu.

Predpokladom zábavy na štyroch kolesách je vymakaný stroj, ktorý si zostavíte pomocou konfigurátora na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.