Aké typy roštov do postele poznáme?

0
1412

Už na úvod treba povedať, že v zásade rozlišujeme základné typy roštov, a to pevný, polohovací a motorový rošt. Pričom motorový rošt je vlastnosťami zhodný s polohovacím roštom, poskytuje komfort polohovania bez námahy za pomoci jednoduchého tlačidla. Aké sú však zásadné rozdiely medzi jednotlivými typmi roštov? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a uľahčite si výber roštu určeného do postele aj vy.

Pevné rošty – vhodné pre penové i pružinové matrace

Pevné rošty rozdeľujeme na latkové rošty a lamelové rošty . Latkové rošty do postele sú vyrobené z rovných drevených lát, ktoré sa umiestňujú pod pružinové alebo penové matrace. Lamelové rošty sú vyrobené z pružných drevených alebo syntetických lamiel, ktoré sú do rámu zasadené pod miernym uhlom. Šírky lamiel sú pri jednotlivých roštoch rôzne. Treba mať však na pamäti, že lamelový rošt musí mať aspoň dvadsaťosem lamiel a medzery medzi nimi by mali mať maximálne 4 cm.

Polohovacie rošty – extrémne ľahká manipulácia

Pri výbere polohovacieho roštu platia rovnaké zásady ako pri výbere lamelového roštu. Polohovací mechanizmus by sa mal ovládať pohodlne a bez akýchkoľvek komplikácií, čo si pred kúpou treba vyskúšať. Vyberajte aj podľa toho, aké polohovanie uprednostňujete, keďže niektoré rošty umožňujú iba nastavenia výšky hlavy.

Motorové polohovacie rošty – ovládanie za pomoci tlačidla

Tieto matrace ponúkajú jednoduchú zmenu polohy lôžka stlačením tlačidla. Pri výbere sa držte rovnakých zásad ako pri výbere vyššie spomínaných roštov. Samozrejme, výber roštu je individuálny, pričom veľa závisí od toho, aký máte matrac a koniec koncov, aká je vaša posteľ. Skúsený predajca vám však s výberom ochotne pomôže, čiže konečné rozhodnutie o tom, ktorý rošt bude pre vás tou najlepšou voľbou je len a len na vás.