Ako tráviť čas počas chladných dní?

0
2982

Chladné dni so sebou prinášajú krátke dni a dlhé tmavé noci. Často potom ani neviete čo robiť, keď vonku je už prítmie a vy ste sa práve vrátili z práce. Takýto čas je najhorší práve kvôli tomu, že človek začne veľa rozmýšľať a niekedy si potom sám vytvára problémy v hlave. Preto si skúste nájsť nejakú zaujímavú činnosť a zamestnajte sa.

Čítajte

Môže to byť kniha, časopis alebo len nejaká zaujímavá brožúrka. Skúste si nájsť žáner, ktorý vás naozaj baví a knihu si napríklad požičajte v knižnici. Určite vás čítanie nachvíľu vytrhne z reality a vy prídete na iné myšlienky.

Oddych

Určite vás dobre naladí aj oddych tak ako ho máte radi vy sami. Kúpeľ, či len sprcha, oddych pri obľúbenej hudbe alebo len polihovanie pri výhľade na nočné mesto. Alebo si spravte ovocný čaj a len tak chvíľu vypnite a nemyslite na nič.

Cvičte

Posilňovne a fitness centrá majú otváraciu dobu často až do neskorého večera takže po práci a ľahkej večeri vaše kroky môžu pokojne smerovať do fitness centra. Nemusíte zdvíhať ťažké činky, stačí nejaké kardio aby ste mali trochu pohybu a lepšiu náladu.

Vymyslite niečo nové

Skúste zapnúť svoje kreatívne myslenie a vymyslite niečo. Dajte zo seba všetky tie pocity von a skúste sa rozpísať na kúsok papiera. Báseň, poviedka či príbeh, vytvorte si vaše vlastné dielo. Príde vám to hlúpe? Skúste to čo i len na chvíľu a možno zistíte o sebe, že toto vás napĺňa  a baví.

Píšte si denník

Denník je miesto kde sú len vaše osobné veci. Môžete tam napísať čokoľvek. Možno je aj toto jeden zo spôsobov ako sa trochu vyventilovať, uvoľniť a nabrať nejaké nové pozitívne sily do pochmúrnych dní. Nehanbite sa len preto, že máte pocit, že denník si píšu len malé deti. Dokonca písanie denníku môže mať antistresujúci vplyv aj na vašu myseľ.