Ako byť obľúbený medzi ľuďmi ?

0
3001

Možno sa aj vy stretávate s tým, že keď ste niekde s partiou stávate sa akýmsi piatym kolesom. Neviete si vysvetliť, prečo aj vás tak ľudia nemajú radi? Prečo nie ste tak obľúbený? Možno sa len pozeráte na veci zo zlého uhla pohľadu. Nie je každý rovnaký avšak ak túžite po tom aby vás ľudia mali radi, stačí naozaj málo.

Zaujímajte sa

Každý rád počúva o sebe alebo je rád keď  iní počúvajú jeho. Možno je práve toto dôvod prečo nie ste obľúbený. Nechajte priestor iným nech vám povedia o sebe, pýtajte sa. Ak vzbudíte úprimný záujem u človeka, bude mu s vami dobre a zistí, že sa s vami môže porozprávať a získate si jeho dôveru.

Poraďte

Ako dokážete dať človeku dobrú radu, bude vám naozaj vďačný. Skúste sa snažiť pochopiť a porozumieť tomu, čo vám je povedané a nájdite nápad na nejaké riešenie. Ak človeka nenecháte v niečom samého, bude si vás vážiť a obľúbi si vašu prítomnosť.

Zdravé sebavedomie

Aj zdravé sebavedomie je naozaj potrebné k obľube medzi ľuďmi. Ľudia si obľúbia človeka, ktorý vie o sebe a je si vedomí svojej hodnoty. Presvedčte sa o tom, že ste dosť dobrý a máte na všetko čo si zaumienite.

Žiadna vzťahovačnosť

Ľudia, ktorí si berú všetko príliš osobne a k srdcu patria v spoločnosti medzi slabších. Skúste vždy každú narážku či vtip obrátiť na srandu a radšej sa zasmiať než sa uraziť či smútiť. Reagujte na veci s nadhľadom a netrápte sa maličkosťami ktoré vám ktosi povedal.

Nevychvaľujte sa

Ak neustále budete vravieť o svojich úspechoch a cieľoch a o tom čo všetko vy ešte dokážete, nebudú z vás mať ten najlepší pocit. Premeňte slová na skutky a tie oslovia ľudí. Tak dáte najavo, že ste osobnosť a ľudia vás budú mať radi.

Nie do detailov

Skúste sa zamerať pri rozhovore s nie tak blízkymi osobami na podstatné veci. Nerozoberajte všetko do tých najmenších detailov a vypichnite len pointu toho, čo chcete povedať.