Na aké filmové trháky sa môžete tešiť v roku 2019

0
1441

Väčšina ľudí sa teší na to, ako si večer po namáhavej práci oddýchne v obývačke na gauči a vychutná si napríklad dobrý film, obľúbený seriál alebo zábavnú reláciu. Čím väčšiu ponuku televíznych staníc máte, tým väčšie možnosti máte.

V ponuke už existuje mnoho staníc, ktoré sú zamerané na určitý štýl a ponúkajú program pre rôzne záujmy ľudí. Na svoje si tak prídu milovníci varenia, histórie, vojnových udalostí, poľovníctva, módy, hudby či spravodajstva. S digitálnou televíziou môžete všetko toto mať a ešte čosi navyše.

Čo je digitálna televízia

Ide o najnovší typ televízie. Je to nová technológia vysielania audiovizuálnych informácií, ktoré sa prenášajú buď káblovým alebo satelitným vysielaním. Tento spôsob moderného vysielania predstavuje lepšiu kvalitu zvuku, aj obrazu.

Najväčšou výhodou je, že digitálna televízia ponúka široké užívateľské možnosti a viac televíznych staníc. Môžete si svoj televízny program pozrieť priamo na televízii, pozrieť sa, ktorý diel bol kedy vysielaný, či nastali nejaké zmeny v programe, požičať si nejaký film a pozrieť si ho bez toho, aby ste niekam chodili alebo ho pracne hľadali na internete. Digitálna televíia umožňuje nahrať si svoj obľúbený program alebo si ho neskôr pozrieť z TV archívu.

Keď sa rozhodnete pre digitálnu televíziu, môžete sa tešiť aj na nové filmy, ktoré budú v kinách práve tento rok. Môžete si ich pozrieť so skvelým zvukom a dokonalým obrazom a, navyše, v domácom prostredí. Pri sledovaní najnovších filmov prostredníctvom digitálnej televízie sa môžete tešiť na skvelý filmový zážitok.

Filmové novinky v roku 2019

Každý rok nám tvorcovia prinášajú na obrazovky skvelé dobrodružstvá, ktoré potešia nejedného filmového fanúšika. Ak neviete, na čo sa tento rok tešiť, tak sa môžete inšpirovať nasledujúcou ponukou filmov.

Beautiful boy

Tento film rozpráva príbeh o chlapcovi menom Nic. Ten má na prvý pohľad skvelý život, je obklopený rodinou, je pekný, má talent a čoskoro ho aj prijmú na univerzitu. Aj napriek takémuto skvelému životu má Nic vo svojom vnútri nevysvetliteľnú prázdnotu, ktorú si začne vypĺňať drogami. Nikto nevie, kde sa táto prázdnota v Nicovi vzala a ako mu David môže pomôcť.

Tento príbeh je veľmi emotívny, pretože zachytáva príbeh o tom, ako drogy dokážu ničiť a láska pomáhať. Film je natočený podľa skutočných udalostí.

Cena za štestí

Šťastie môže mať mnoho podôb. Niekedy sú tieto podoby jasné a niekedy nečakané. Kde treba šťastie hľadať a čo všetko sa oplatí svojmu šťastiu obetovať?

Tento film ukazuje príbehy ľudí, ktorí svoje šťastie nevedia nájsť, alebo stratili a pokúšajú sa toto šťastie nájsť. Film zachytáva príbehy rôznych ľudí, ktorí sa snažia nájsť šťastie a popri tomto hľadaní sa osudy ich rodín spoja.

Ženy v běhu

Věra prežila so svojím manželom Jindřichom skvelé manželstvo a preto sa rozhodla, že splní aj jeho posledné prianie a to, že si zabehne maratón. Věra je veľmi emancipovaná a rázna, a preto do tohto plánu zapojí aj svoje tri dcéry. Vymyslí plán, že si jednoducho rozdelia trasu na štyri úseky a zabehnú maratón ako rodinná štafeta. Do štartu ostávajú tri mesiace a tak si nájdu trénera Vojtu, ktorý sa pokúsi ich pripraviť na túto športovú udalosť. Česká komédia zaručuje výbornú zábavu.

Mária, kráľovná Škótska

Mária sa narodila ako katolíčka v dobe, keď boli práve náboženské nepokoje. Ako batoľa ju poslali do Francúzska, kde sa vo svojich 15 rokoch vydala a stala sa tak dedičkou francúzskeho trónu.Vo svojich 16 rokoch sa stala kráľovnou Francúzska, v 18 rokoch sa nečakane stala  vdovou a vycestovala naspäť do svojho rodného Škótska, aby si uplatnila svoje právo na trón. V tej dobe ale získali protestanti vládu nad Škótskom a vládne jej nevlastný brat Moray. V tomto období je nemysliteľné, aby vládla žena sama.

Zároveň nátlaku čelí aj jej sesternica Alžbeta. Verejnosť chce, aby sa vydala a počala potomka. Mária má konkurenčný nárok na Alžbetin trón a tak vznikajú nepokoje. Aj keď sa obe kráľovné chcú zmieriť a vládnuť si po svojom, okolie má iný názor a situáciu im len skomplikuje.

Potomok

V dobe, keď sa narodí malý Miles, sa na inom mieste stane tragédia. Zdanlivo nesúvisiace udalosti majú niečo spoločné. S Milesom nie je všetko v poriadku, ale jeho mama sa ho snaží za každú cenu chrániť, aj keď vie, že Milesa ovláda niečo nadprirodzené.

Mrazivá pomsta

V tomto akčnom filme je plno čierneho humoru. Nelson Coxman je muž rodiny, ktorého pokojný život naruší záhadná smrť jeho syna. Jemu aj manželke sa svet obráti naruby a Nelson sa začne snažiť vypátrať, čo sa naozaj stalo jeho synovi. V príbehu vystupuje aj drogový barón prezývaný Viking, ktorému záhadne začnú miznúť jeho muži. Zo vzorného občana Nelson sa stáva pomstiteľ, ktorému nesmie nič stáť v ceste.

Filmové trháky nemusíte sledovať len v kinosále plnej ľudí za zvukov jedenia popcornu. Vychutnajte si tieto filmy prostredníctvom digitálnej televízie a určite sa budete cítiť ako počas súkromného premietania.