Vymaľujte detskú izbu podľa vašich predstáv

0
1174

Detská izba je miestom, kde sa má dieťa cítiť príjemne, bezpečne, ale aj zábavne. Doprajte mu preto presne to, o čom vám už dlho rozpráva.

Každé dieťa si zaslúži priestor, v ktorom sa bude cítiť dokonale

V rodine, v ktorej sa nachádza nejaké dieťa by nemala chýbať detská izba, ktorá je samostatným svetom. Treba sa na ňu pozerať úplne inak ako na zvyšok domu či bytu a to nielen v prípade nábytku a vybavenia, ale aj farieb. Toto prostredie by malo pomáhať rozvíjať detskú osobnosť a pritom spoznávať svet okolo seba. Farby by mali odrážať vkus dieťaťa a to, čo ho vystihuje a čo má rado. Každé jedno dieťa si zaslúži žiť vo vlastnej rozprávke a úlohou rodičov je, aby mu ju pomohli vytvoriť. Ku každej detskej izbe však treba pristupovať individuálne a jednotlivo.

Vyberajte vhodnú farbu

Ak máte už väčšie dieťa, s výberom farieb to bude o niečo jednoduchšie pretože sa môžete spolu poradiť. Počúvať by ste mali jeho požiadavky a názory, od ktorých sa môžete ľahko odraziť. Nikdy sa mu však nesnažte vnucovať svoje predstavy, pretože sa v izbe nemusí dobre cítiť a nebude v nej chcieť tráviť voľný čas. Doslova vyšantiť sa môžete ak máte deti, ktoré ešte nerozprávajú, pretože vtedy je výber len a len na vás.

Do takejto izby je vhodné vybrať menej výrazné farby a platí pravidlo, že by ste mali čo najmenej kombinovať. Podľa psychológov sú vhodné pastelové farby, ktoré pôsobia upokojujúco. Farba na stenu by v tomto prípade nemala byť červená, čierna a ani iná výrazná. Za nevhodné sa považujú aj sýte odtiene ružovej a tyrkysovej. Veľmi dobrým riešením je aj klasická biela, no skúste ju aspoň nejako oživiť.  Ak by ste izbu ponechali len v tejto farbe, záujem dieťaťa bude minimálny a nebude ho mať čo zaujať.

Vhodné sú aj kombinácie rôznych geometrických tvarov a to napríklad ladné a uvoľňujúce krivky. Kreativitu zlepšíte aj rôznymi tapetami, ktoré môžete po čase jednoducho vymeniť za iné. Tento doplnok je veľmi obľúbený, pretože deti rastú a každú chvíľu sa im páči niečo iné. Nebudete tak musieť často maľovať, ale tapetu ľahko zlepíte a nalepíte druhú. Ak hľadáte široký výber sortimentu tohto druhu, pozrite sa na bugy.sk. Nájdete tam nielen farby laky, ale aj rôzne iné výrobky. V ponuke je online drogéria, detský tovar, kozmetika, parfémy, slnečné okuliare a všetko potrebné na rekonštrukciu bývania. Objednávajte pohodlne z domova a nestrácajte čas behaním po obchodoch. Na Bugy nájdete presne to, čo potrebujete pre vašu rodinu.