Zariaďte detskú izbičku účelne a prakticky!

0
3166

Zariadiť detskú izbu účelne a prakticky je v dnešnej dobe viac než len dôležité! Prvoradé je, aby usporiadanie nábytku vyhovovalo dieťatku, keďže zlé rozloženie môže výrazne narúšať detskú kreativitu. Aké zásady by ste mali dodržiavať ešte pred tým, ako sa rozhodnete zariadiť detskú izbičku pre vaše ratolesti? A viete čo robiť v prípade, ak máte dve detičky, no len jednu voľnú izbu?

Deťom stačí jednoduchý písací stôl, posteľ a skriňa

Dominantou detskej izby je bezpochyby detská postieľka, ktorá by mala byť umiestnená na kraji izby. Áno, aj v prípade, že je vaše dieťatko ešte maličké, bolo by zbytočné umiestňovať posteľ priamo do stredu miestnosti, kde by zbytočne zavadzala. Postupom času, ako bude vaše dieťa rásť, bude vašou úlohou zostaviť mu miestnosť nielen na hranie, ale i učenie či rozvíjanie kreativity. Zväčša stačí, ak siahnete po jednoduchom písacom stole, posteli, kresle, skrini či praktickej komode, kam uložíte oblečenie či ďalšie nevyhnutné drobnosti. Čo vak robiť v prípade, že máte dve deti, no priestor vo vašej domácnosti je obmedzený? Žiadny problém!

Ušetrite priestor, keď sa to dá!

Ak ste sa dostali do štádia, kedy potrebujete vymeniť detskú postieľku za väčšiu posteľ, avšak nie pre jedno, ale dve deti, nepanikárte. Najmä v bytoch je priestoru pomenej a ľudia v tomto prípade siahajú po poschodových posteliach, ktoré dokážu ušetriť omnoho viac miesta, ako sa môže spočiatku zdať. Rodičia by si mali totiž uvedomiť, že detská izba je pre deti útočiskom po celom dni, a práve preto majú právo využiť ju na plno. Dnes máme na trhu širokú ponuku detského nábytku, čiže je len na vás, či zvolíte samostatné detské postele alebo praktickú „poschodovku“, ktorá je pre mnohé rodiny jediným možným riešením. Tak čo poviete, aj vy si dáte záležať na usporiadaní detskej izbičky a pokúsite sa pre deti vytvoriť ideálnu miestnosť na hranie, zábavu i učenie?