4 dôvody, prečo sa oplatí kúpiť SodaStream do vašej domácnosti

0
2653

Stroje SodaStream sú domáce stroje, ktoré umožňujú pripraviť si vlastnú šumivú vodu a iné nealkoholické nápoje v pohodlí domova. Pripravili sme si článok, v ktorom vám predstavíme aj ďalšie výhody týchto strojov.

SodaStream obmedzuje používanie plastových fliaš

Najlepší spôsob ako obmedziť náš vplyv na životné prostredie je znížiť množstvo odpadu. SodaStream je dodávaný s opakovane použiteľnými plastovými fľašami, alebo pohármi, v závislosti od modelu, vyrobenými z menšieho množstva chemikálií ako je priemerná fľaša na vodu. Tieto chemikálie môžu z dlhodobého hľadiska vážne poškodiť vaše zdravie. Fľaše SodaStream sa vyrábajú bez toho najhoršieho z týchto chemikálií alebo si môžete kúpiť model, ktorého súčasťou je sklenená karafa.

SodaStream bude vo vašej kuchyni skvelo vyzerať

Stroje SodaStream sú v súčasnosti dodávané v rôznych štýloch a prevedeniach, takže si bez problémov môžete vybrať farbu, ktorá sa bude hodiť do vašej kuchyne. Rovnako sú dostatočne malé na to, aby sa zmestili takmer do každej kuchyne. Či už bývate v malom byte alebo v dome, SodaStream sa určite stane neodmysliteľnou súčasťou vašej domácnosti.

SodaStream vám ušetrí peniaze

Iste, keď hovoríme o jednotlivej fľaši, nedochádza k veľkým úsporám. Ak však denne vypijete niekoľko litrov sódy, môže vám SodaStream ušetriť celkom slušný balík peňazí. Samozrejme budete ušetrení aj od nosenia ťažkých fliaš z obchodu.

SodaStream zlepšuje trávenie

Vedeli, ste že šumivá voda je prospešná pre vaše trávenie? Voda nasýtená oxidom uhličitým stimuluje nervy potrebné na jedenie viac ako akýkoľvek iný nápoj. Rovnako má takáto voda pozitívny vplyv na pohyb čriev, najmä u tých, ktorí majú zápchu či bolesti žalúdka.

Je dôležité, aby ste zostali hydratovaní po celý deň. Hydratácia vám umožní dostať zo seba čo najlepšie výkony a mala by znížiť oxidačný stres, ku ktorému dochádza napríklad pri cvičení. Pitná voda sýtená oxidom uhličitým tiež pomáha zabrániť strate koncetrácie či bolestiam hlavy.