Ochrana pred baktériami a mikróbmi existuje

0
2294

Momentálna situácia nielen na Slovensku, ale aj vo svete prináša pre ľudí obavy a strach, ktorý je opodstatnený. Všade naokolo na nás číhajú baktérie a mikróby, ktorým by sme sa mali totálne vyhýbať. Aj keď to nie je jednoduché, riešením je antimikrobiálna ochrana o ktorej ste pravdepodobne ešte nepočuli.

Možností, ako sa chrániť je viacero

To, že sa v týchto dňoch bojíte vychádzať z domu a chytať sa verejných priestranstiev, ako sú dvere a verejná doprava, je úplne normálne. Keď si nechceme vyrobiť zbytočné problémy zo zdravotného hľadiska, ale aj ekonomického, mali by sme dodržiavať prísnu prevenciu. Baktérie a mikróby netreba nikdy podceňovať, pretože hoci sú neviditeľné, dokážu nám a našej rodine poriadne skomplikovať život. Aj keď sa vo verejných budovách umiestňujú proti šíreniu Corona vírusu jednorazové dezinfekčné zariadenia, ich možnosť použitia je limitovaná a preto ide nielen o nákladné riešenie, ale z časového hľadiska aj krátkodobé.

Rovnako nie sú najlepším riešením ani antibakteriálne nátery, ktoré účinkujú krátko a nedokážu zlikvidovať 100% mikróbov. Nevyhnutnou prevenciou najmä v dnešných dňoch je pravidelná a dôkladná hygiena rúk, ktorá dokáže riziko nákazy znížiť na minimum. Ľudia by však mali myslieť aj na dezinfekciu kľučiek, riadidiel v autách, mobilov, kľúčov a všetkého, čo musia denne  používať. Ideálnym systémovým riešením sú však madlá a kľučky na dvere, ktoré majú antimikrobiálnu ochranu. Kovania s takouto úpravou povrchu dokážu výrazne zredukovať baktérie a vírusy. Aj keď ide na začiatku o vyššiu investíciu, z dlhodobé hľadiska sa na to môžeme pozerať ako na prínos v rámci ochrany ľudského zdravia, ale aj šetrenie budúcich výdavkov.

Kovanie s antimikrobiálnou ochranou vás nesklame

Možno si myslíte, že ide o ďalšiu zbytočnú vec, ktorá vás aj tak nedokáže dokonale ochrániť. Pravda je však taká, že bezpečnostné kovanie s touto ochranou je spoľahlivé na 99,99%. Takéto kovanie dokáže postupne uvoľňovať ióny striebra, ktoré potom prenikajú do mikróbov a tam útočia na ich DNA, kde im bránia v rozmnožovaní. Ak si zaobstaráte špeciálne upravené kľučky a madlá, v priebehu niekoľkých minút dokážu zničiť viac ako 650 nebezpečných vírusov a baktérií. Táto ochrana pôsobí neustále počas 24 hodín denne, takže sa nemusíte obávať zlyhania.

Ak chcete nielen v týchto ťažkých časoch, ale aj do budúcnosti ochrániť seba, ale aj ľudí okolo, vyskúšajte antimikrobiálnu ochranu. Toto inteligentné systémové riešenie sa vám odvďačí tým, že sa okolo vás nebudú šíriť nákazy a predídete mnohým ochoreniam. Súčasťou ochranných dverí by mala byť aj bezpečnostná vložka, ktorá vás ochrániť pred zlodejmi. Ani toto riziko netreba nikdy podceňovať a preto sa chráňte čo najviac je to možné.