Ako správne nosiť hodinky: Tipy, vďaka ktorým sa už nikdy nestrápnite

0
4993

Život bez hodiniek si nevie predstaviť polovica ľudstva. Ženy, muži, ba i deti s obľubou nosia tento nenahraditeľný doplnok nielen pre funkčnosť, vďaka ktorej máme nonstop pojem o čase, ale aj kvôli móde. Hodinky na ruke sú dokonca považované za šperk a na to, aby vynikol v plnej kráse, je vhodné vedieť aké hodinky zvoliť a ako ich nosiť.

Príliš veľký ciferník – chyba!

Ciferník hodiniek má rozmery udávané v milimetroch. Číslo by nemalo byť nikdy väčšie ako 50 mm, čo platí pre pánske ale i dámske hodinky. Ideálna veľkosť sa pohybuje v rozmedzí 34 – 40 mm. V žiadnom prípade tak nepôsobia rušivo, nezavadzajú a plnia účel ako funkčný, tak i módny v maximálnej možnej miere.

Pravá alebo ľavá ruka? Voľba je len na vás!

Neexistuje „správna“ strana. Každý si volí ruku, ktorá je z jeho subjektívneho hľadiska komfortnejšia. Typické je zvoliť nedominantnú hornú končatinu, ktorou nepíšete a hodinky by vám v takom prípade zbytočne zavadzali. To znamená, že praváci ich nosia na ľavej ruke a ľaváci naopak. Ak však komfort vnímate inak, žiadne faux pas nenastane, ani keď toto nepísané pravidlo porušíte.

Pod zápästnou kostičkou

Vyčnievajúca kostička na vonkajšej strane zápästia môže pôsobiť ako nepohodlná prekážka pri nosení hodiniek. Je to jeden z dôvodov, prečo ich nosiť povyše tejto anatomickej štruktúry. Ak máte dlhý rukáv, v stoji by mal hodinky skrývať úplne alebo odhaľovať  iba kúsok z nich. Nikdy však nenoste hodinky navrch rukáva.

Priliehajúci remienok je základom kvality

Problém známy hlavne nežnému pohlaviu. Napriek tomu, že sú dámske hodinky vyrábané i na útle ženské zápästia, môže sa stať, že veľkosť nesedí. Dôležité je túto chybičku vyriešiť v najbližšom hodinárstve, či priamo u výrobcu. Ten dokáže remienok hodiniek zúžiť na mieru a to i v prípade kovových či kožených materiálov. Nenechávajte hodinky na ruke „plávať“ hore-dolu, riskujete tak seriózne poškodenie možno drahocenného modelu na vašej ruke.