Chyby, ktorým sa vyvarujte pri líčení

0
3958

Každá sa chceme páčiť a cítiť krásna. Niekedy si teda dopomáhame make-upom. Je však veľký rozdiel podčiarknuť  svoju krásu a zmeniť sa na chodiacu umelú bábiku. Ak teda chcete mať dokonalý make-up a zažiariť, vyhnite sa týmto chýbam, ktoré sa nám často dejú.

Neprirodzené obočie

Áno, nie každá dostala do vienka prirodzene husté obočie. Niektoré z nás ho majú blond alebo jednoducho riedke. V tom prípade je treba veľmi precízne vybrať farbu ceruzky alebo tieňov na obočie a detailne sa s obočím vyhrať aby nevyzeralo ako dokreslená čiarka nad okom. Ak aj máte výrazné a husté obočie, nerobte z neho ešte výraznejšie. V takomto prípade jednoducho len upravte jeho tvar, ale nerobte si ani na tvári brežneva pretože neprirodzene hrubé a ostro vykreslené obočie pôsobí naozaj nepekne  a už vôbec nie žensky.

Zlý odtieň mejkapu

Krycí krém je asi základ líčenia pre mnohé z nás. O to náročnejší by mal byť jeho výber. Vždy vyberajte odtieň, ktorý ladí s vašim krkom. Ak budete mať na sánke viditeľnú líniu nej farby mejkapu, nebudete zrovna kráľovnou večera. V tomto prípade radšej nepozerajte na cenu, ale na správny odtieň, ktorý sa niekedy naozaj ťažko hľadá.

Veľa špirály

Každá chceme mať objemné a dlhé riasy, ktoré okúzlia každého, keď sa nám pozrie do očí. Nikdy si však nerobte dlhé mihalnice tak, že budete vrstviť a vrstviť špirálu. Radšej skúste sérum na predĺženie mihalníc alebo vosk. Hrubé a zlepené mihalnice pôsobia neesteticky a veľmi neupravene.

Matná, matná, matná

Matná pleť s prirodzeným leskom. To by bolo super však? Ak chcete niečo takéto dosiahnuť určite sa vyhnite veľkým vrstvám púdru len preto aby vám váš matný vzhľad vydržal čo najdlhšie. Radšej si pribaľte kompaktný púder so sebou do kabelky a občas sa cez deň prepudrujte. Nebudete sa lesknúť no nebudete zároveň vyzerať ako keby vás niekto posypal múkou.

Dokonalé líčenie spočíva v technike ani nie tak v produktoch, ktoré používate. Preto sa netrápte výberom značky, ale hľadajte najmä niečo, čo vám naozaj sedí.