Kedy je lepšie nechať ho ísť?

0
2476

Láska nie je vždy jednoduchá a to ani vzťahy. Niekedy naozaj potrebujeme radu alebo chvíľku osamote. Nie vždy všetko v živote vychádza podľa plánu a my musíme jednoducho ,,meniť veci za pochodu“ len aby sme boli šťastné.

Rozchod či nebodaj rozvod sú naozaj vážne veci, ktoré si treba aj trikrát premyslieť a až potom konať. Treba si uvedomiť, že ten človek s vami prežil časť života a veľa vám dal. Vždy to tak je. Život nám berie, ale aj dáva. Každý neúspech prináša lekciu a za úspechom sa skrýva radosť.

Kedy je teda lepšie nechať ho ísť? Ak žijete dlhodobo vo vzťahu kedy  sama vo vnútri cítite, že niečo nie je v poriadku, že nie ste šťastná, niekde je problém. Je to jednoducho ten pocit, ktorý ,možno odmietate, no aj tak viete, že tam je. Tento pocit sa niekedy prejavuje postupne až kým dôjde do štádia, že viete, že sa s vami niečo deje a je to aj vidno. Tak teda odpoveď znie:

Keď cítite, že už nie ste šťastná

Možno si myslíte, že láska stačí. Ale, žiaľ, nestačí. Láska nie je všetko čo je potrebné pre funkčný vzťah. Koľko ľudí sa ľúbilo, no aj tak neskončili spolu a rozišli sa. Láska je o niečom inom ako len o láske samej. Musíte sa navzájom tolerovať a rozumieť si. To je to podstatné.

Keď sa zo vzťahu vytratilo vzájomné porozumenie

Nemôžete donútiť niekoho aby vás mal rád. Jednoducho to nie je možné. Láska je cit, ktorý prichádza prirodzene a spontánne a nie násilím. Takáto láska je len láska z donútenia alebo istého citového záväzku či vydierania. Je potrebné vedieť, že ho treba nechať ísť:

Keď vás už jednoducho neľúbi

Býva niekedy ťažké pochopiť ako sa láska môže len tak vytratiť no život je záhadný a takisto aj ľudia a ich city. Rozlišujte falošnú lásku od tej pravej.