Cvičenie nie je nuda

0
1304

Cvičenie alebo inak fitness, do čoho sa môže radiť posilňovanie alebo cviky s vlastnou váhou sú skvelý tip ako využiť voľný čas vo váš prospech.

Cvičenie prináša mnoho výhod a akonáhle spozorujete prvé pokroky nebudete chcieť prestať.

Výhody cvičenia

Zlepšenie činnosti mozgu

Svojim spôsobom cvičenie prekrvuje mozog a tým napomáha k lepšej produktivite či už v práci alebo hocikde inde. Je teda skvelé nezabúdať na nejaké malú rannú rozcvičku, ktorá vás doslova naštartuje. Určite vám cvičenie dodá energiu a ak máte sedavé zamestnanie o to viac pocítite ten rozdiel.

Zvýšenie kreatívnej činnosti

Nemáte nápady? Máte večer na to aby ste napísali tú prácu do školy alebo dokončili úlohy z práce? Choďte na čerstvý vzduch, urobte si malú prechádzku alebo zbehnite na 30 minút do fitka, inšpirácie sa budú len tak hrnúť.

Endorfíny

Endorfíny sú nazývané aj hormóny šťastia. Práve tieto hormóny sa uvoľňujú počas fyzickej aktivity a tento fakt bola aj vedecky dokázaný. Ak nemáte práve dobrý deň, skúste túto metódu ,,cvičenia pre šťastie“. Uvidíte , čo to s vami dokáže.

Zbaví vás stresu

AK máte nejaké problémy v práci, rodine či vo vzťahu cvičenie je skvelá voľba. Odbúrava stres a dodáva vám stratenú (psychickú) silu.

Zbaví vás prebytočného tuku

Samozrejme, aj chudnutie je jeden z vplyvov cvičenia na ľudské telo. Spaľujete pri ňom kalórie a vydávate zo seba určitú  energiu. Pravidelným pohybom a cvičením sa môžete zbaviť prebytočnej hmotnosti a dostať sa do lepšej formy.

Vyformuje postavu

Okrem chudnutia si cvičením môžete spevniť všetky svalové partie. Môžete nabrať silu a celkovo lepšiu fyzickú zdatnosť. Nebojte sa, že vám hneď narastú obrovské svaly. Všetko záleží od techniky cvičenia. Najlepšie je striedať kardio so silovými tréningami.

Neváhajte teda nabrať sily a začať cvičiť. Prospejete to vášmu fyzickému, ale i psychickému zdraviu.