Ako udržovať svoje telo zdravé?

0
5281

Hovorí sa, že v zdravom tele zdravý duch. Niečo na tom pravdy bude. Naše fyzické zdravie podstatne ovplyvňuje ľudskú psychiku a preto by sme sa mali udržiavať v dobrej forme a kondícii.

Čo teda môžeme robiť pre naše zdravie ?

Vyhýbajte sa antibiotikám

Niekedy sa nedá ujsť pred chrípkou alebo angínou, ale vyhýbajte s a užívaniu antibiotík. Ak vás bolí hrdlo, skúste to vyriešiť nejakým sprejom do hrdla alebo ak máte nádchu, nechoďte hneď k lekárovi, ktorý vám predpíše celú radu liekov. Antibiotiká zabíjajú aj zdravé bunky a tak zároveň ako pomáhajú tak aj škodia.

Teplo sa obliekajte v chladných dňoch

Možno to znie vtipne, ale v chladných dňoch stačí len chvíľka na chladnom vzduchu a vaše telo dostane ranu v podobe prechladnutia. Radšej si nájdite tú chvíľku obliecť si aj sveter pod tú bundu.

Pite veľa vody

Klasická minerálka urobí vášmu telu oveľa lepšie ako nejaký sladený nápoj. Skúste si spraviť návyk, že každú hodinu vypijete menší pohár vody. Voda je akousi pohonnou látkou pre ľudský organizmus. Prečisťuje telo a napomáha obličkám, ktorým zabezpečuje lepšiu filtráciu moču.

Hýbte sa

Či už je to obyčajná chôdza alebo cvičenie vo fitness centre, obe činnosti sú skvelé pre vaše telo. Fyzická aktivita vám vyčarí úsmev na tvári aj zlepší váš celkový stav. Ak vás nezaujal žiadny druh pohybu vyskúšajte napríklad bicyklovanie, korčuľovanie alebo napríklad box. Zábavný je aj stolný tenis alebo hádzaná.

Nefajčite

Cigaretový dym obsahuje tisíce škodlivých látok, ktoré negatívne vplývajú na množstvo orgánov a tak na celkové ľudské zdravie. Ak máte radi svoje telo, zbavte sa tohto zlozvyku.

Zdravo sa stravujte

Obohaťte svoju stravu o ovocie a zeleninu. Doprajte si viac vitamínov a vytvorte si tak silnú imunitu. Jedzte viac vlákniny a vyhnite sa príliš mastným jedlám. Vynechajte sladkú kolu alebo iné podobné nápoje. Jedzte pravidelne a menšie porcie. Nevynechávajte raňajky ani večere.

Nedržte hladovku

Chudnutie v podobe držania hladovky telu vôbec nepomáha. Radšej vsaďte na pohyb a pestrú stravu a nepodstupujte tieto zvláštne kúry na chudnutie. Držanie hladovky nemá na telo žiadny priamy pozitívny efekt.