Bicykel neustále po ruke. Typy nosičov na bicykle

0
1337

Každý cyklista chce mať svoj bicykel neustále po ruke počas celého roka. To vám umožnia nosiče na bicykle, pomocou ktorých môžete previesť niekoľko bicyklov naraz aj do vzdialenejších miest. Nosiče na bicykle sú veľmi skladné, s montážou si poradí každý z vás a ich kúpa nezaťaží peňaženku. Každý typ nosičov má však svoje výhody a nevýhody. Ich výber záleží na vašich požiadavkách a technických možnostiach vozidla.

Ako prevážať náklad osobným automobilom

Hlavne počas dovolenkového obdobia sa musíme popasovať s množstvom nákladu vo vozidle. Veľké rodiny si často nevedia poradiť s uložením kufrov a ostatných potrebných drobností do batožinového priestoru. Je pre nich viac ako nevyhnutné si zaobstarať strešný box. Autoboxy sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a niektoré typy sú určené až na 75 kilogramov nákladu. Pre cyklistov na prevážanie bicyklov sú skvelým pomocníkom nosiče na bicykle. Tie sa dajú upevniť na ťažné zariadenie, na strechu auta alebo dokonca na zadné dvere automobilu. Záleží od technických možností vášho vozidla a vašich potrieb aký typ nosiča si zakúpite. Myslite pri tom aj na to koľko bicyklov budete prevážať a aká je ich celková hmotnosť. Podľa tohto parametra zvoľte nosnosť nosiča a možnosti doplnkových adaptérov na väčší počet bicyklov. Máte malé deti? V tomto prípade sa poobzerajte po cyklovozíkoch. Cyklovozíky plne nahradia kočík, môžete ich pripevniť za bicykel alebo si kúpiť taký vozík, s ktorým nie je problém sa venovať behu či jazde na korčuliach.

Kupujeme nosiče na bicykle

Ak máte na vašom vozidle ťažné zariadenie, celkom iste si zakúpte nosič, ktorý sa dá ne neho upevniť. Z praktického hľadiska je najlepšou voľbou. Zúfať si nemusia ani tí z vás, ktorí ťažné nemajú. V ponuke sú nosiče pripevňujúce sa na strechu alebo na zadné dvere automobilu.

Nosiče bicyklov na strechu

Najväčšou výhodou nosičov na strechu je voľný prístup do kufra vášho auta. Navyše vaše bicykle na streche zostanú čisté a na takomto type nosiča môžete previesť až štyri bicykle naraz. Poteší vás aj jeho nízka cena a dobrá skladnosť po demontáži. Nevýhodou je nutnosť zakúpenia priečnikov, na ktoré sa nosič namontuje. Prekážať vám môže taktiež horšia manipulácia a sťažené umiestňovanie bicyklov do výšky. S bicyklami na streche sa nezmestíte do garáže a zvyšuje sa aj spotreba automobilu.

Nosiče bicyklov na zadné dvere

Nosič na bicykle na zadné dvere vozidla sa dá namontovať na každý typ automobilu. Výhodou je jeho nízka cena a jednoduchá manipulácia. S takýmto nosičom sa zmestíte do každej garáže a môžete pomocou neho prevážať štyri bicykle. Najväčšou nevýhodou je znemožnený prístup do kufra vozidla a v niektorých prípadoch nutnosť montáže doplnkových zadných svetiel. Tieto nosiče navyše znižujú aj váš výhľad zadným oknom a bicykle na nich sa pri jazde znečisťujú.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie

Najviac predností majú nosiče bicyklov na ťažné zariadenie. Okrem jednoduchej montáže vás poteší ich skladnosť po zložení, možnosť parkovania v akejkoľvek garáži, prevážanie dvoch až štyroch bicyklov, ochrana proti poškriabaniu laku auta a kompatibilita držiaka so všetkými typmi ťažných zariadení. Pomocou nosičov na ťažné zariadenie môžete prevážať aj ťažšie elektrobicykle. Ich nevýhodami je vyššia cena, nutnosť inštalácie tretej poznávacej značky a horšia viditeľnosť cez zadné okno.