Bývate v malom byte? Žiadny problém!

0
1396

Doba, kedy sme si museli vybrať medzi funkčnosťou alebo štýlom, je už dnes našťastie dávno preč. Totiž, poschodové postele sú mimoriadnym trendom dnešnej doby, po ktorom siaha stále čoraz viac ľudí, a niet sa čomu čudovať.

Skvelé riešenie do jednoizbových bytov

Pre niekoho sú poschodové postele možno len obyčajným typom nábytku, no opak je pravdou. Výhody ponúka nielen spaním na poschodí, ale tiež úložným priestorom, ktorý je možné využiť na odklad nepotrebných vecí. Je treba skonštatovať, že ľudia dnes žijú osamotene a majú stále menej voľného miesta. Práve preto hľadajú úsporné riešenia pre obytnú plochu, ktoré ponúkajú práve poschodové postele. Tie dokonale zapadajú do tohto konceptu, pretože otvárajú druhú životnú úroveň vnútri vášho bytu! Predovšetkým v jednoizbových bytoch môžete týmto spôsobom oddeliť priestor na spanie a obytnú časť.

Gauč a posteľ v jednom!

Rozhliadnite sa po miestnosti. Je priestor skutočne príliš malý a vy si s tým neviete dať rady? Ďalšou z alternatív je rozkladacia posteľ, ktorú môžete využiť nielen ako posteľ, ale aj ako gauč na sedenie. Nebojte sa, rozkladanie je pomerne rýchle a bezproblémové, keďže dnešné postele sú prispôsobené nielen na spánok, ale i obyčajné sedenie, trebárs pred televíziou. Tento typ postele môžete využiť pokojne do spálne, ale aj obývačky, prípadne hosťovskej izby, takže v konečnom dôsledku je rozhodnutie len a len na vás.

Poschodové postele pokojne aj pre dospelých

Hlavne sa nenechajte odradiť, keďže v súčasnosti môžete nájsť riešenie skutočne na čokoľvek. Dokonca, už dávno neplatí, že „poschodovky“ sú určené výhradne pre detí. Aj dospelí z času na čas ocenia spanie na lôžkach nad sebou, obzvlášť v spomínaných menších bytoch, kde veľa krát nie je ani na výber.