Čo je vaše si chráňte. Stavte na poistenie majetku.

0
2019

Vaše auto poistené máte a keď cestujete na dovolenku, poistením chránite aj seba. Zabudnúť by ste nemali ani na váš dom či byt a všetko, čo máte vo svojej domácnosti. Krádež či poškodenie vášho majetku sa môže stať kedykoľvek. Ak však budete poistený, oči pre plač vám neostanú. O náhradu škody sa postará vaša poisťovňa, dajte si však pozor na to, aby ste mali poistenú nielen vašu nehnuteľnosť, ale aj domácnosť.

Poistenie majetku verzus poistenie domácnosti

Pred poisťovaním majetku sa uistite, že viete, aký je rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a domácnosti. Poistenie nehnuteľnosti kryje váš dom či byt, vrátane fasády domu, garáže alebo inej stavby domu. Poistenie nehnuteľnosti zasa poskytuje poistnú ochranu vášmu hnuteľnému majetku, teda vašim elektrospotrebičom, drahému športovému vybaveniu či ostatným cenným veciam. Niektoré poisťovne ponúkajú aj komplexné poistenie majetku, kde si v jednom poistnom balíku môžete zabezpečiť ochranu vášho hnuteľného aj nehnuteľného majetku. Dôležité je však nezanedbať aj pravidelnú revíziu poistnej zmluvy. V prípade, že ste vašu nehnuteľnosť renovovali, prerábali alebo do domácnosti nakúpili rôzne cenné veci, celková hodnota vášho majetku sa mohla zmeniť. Je preto dôležité zabezpečiť, aby poistná suma zodpovedala skutočnej cene vášho domu a domácnosti.

Poistenie vám môže pomôcť viac, než si myslíte

Mnohí klienti nevedia o tom, že súčasťou poistenia majetku sú aj asistenčné služby, ktoré majú pomerne široký rozsah. Najčastejšie klientom poskytujú pomoc a asistenciu pri vzniku škody na poistenom majetku, zabezpečujú elektrikára, inštalatéra, zámočníka, kúrenára alebo iného odborníka. Tiež pomáhajú pri odstraňovaní poistnej udalosti alebo môžu zabezpečiť aj deratizáciu a dezinfekciu. Klientom sú k dispozícií nonstop, avšak rozsah asistenčných služieb pre poistenie majetku je v každej poisťovni iný. Pred podpisom zmluvy si preto dôkladne preštudujte, na čo máte v rámci týchto služieb nárok. Poistenie majetku totižto okrem ochrany toho, čo vlastníte, môže zabezpečiť aj rýchlu pomoc presne vtedy, keď to budete potrebovať.

Zdroj obrázka: pexels.com