Kaviareň a kancelária v jednom? Jednoznačne áno!

0
1062

Nie je snáď žiadnou novinkou, že množstvo ľudí pracuje v dnešnej dobe nie v kancelárii, ale v kaviarni, čiže na „voľnej nohe“. Pýtate sa, aké sú benefity tohto pracovného prostredia? Ako s tým súvisia trendy? Ak sa chcete aj vy inšpirovať novinkami zo sveta biznisu, tento článok je určený presne pre vás.

Kultúra práce v kaviarni

Pokiaľ by ste zavítali do nášho hlavného mesta, určite by ste si všimli, že prenájom priestorov Bratislava sa využíva menej ako v minulosti. Podnikatelia, freelanceri či biznismeni uprednostňujú stretnutia v neformálnych priestoroch, pričom nemusí ísť vyslovene o kaviarne typu „hipster“, ale priestory, ktoré sú vybavené štýlovým nábytkom, svietidlami či dekoráciami, ktoré vás zaujmú od prvého momentu. Trend pracovať v kaviarni nie je novátorský. Ide totiž o overený koncept v novom šate. Vedeli ste, že v Paríži, Miláne či Londýne takýmto spôsobom komunikovali známe osobnosti kultúrneho, najmä literárneho života? Výhodou je, že práca v kaviarni je zárukou nielen útulných priestorov, ale tiež chutnej kávy či koláčiku, ktorý občas padne vhod nejednému pracujúcemu človeku, no nie?

Túžba po komunite, ale tiež ideálnom pracovnom prostredí

Zamestnanci túžia po prítomnosti iných ľudí, čiže samota väčšine z nich nevyhovuje, čo je ďalší z dôvodov, prečo sú dnes kancelárie navštevované viac ako trebárs priestory prenájom. Pozor však treba dať na fakt, že na prácu pozitívne vplýva aj pracovné prostredie, konkrétne pracovná stolička a stôl, keďže ergonómia by mala byť na prvom mieste. Čerstvý vzduch a prirodzené svetlo sú ďalšie faktory, ktoré výrazne vplývajú na produktivitu pri práci. Tak čo poviete, bude prenájom kancelárskych priestorov súčasťou aj vášho biznisu alebo dáte prednosť miestnym kaviarňam, v ktorých budete tráviť denne niekoľko hodín?