Pri výbere bezpečnostných dverí dbajte na dverný rám, ale tiež kvalitný zámok

0
1093

Bezpečnostné dvere by mali byť z hľadiska materiálového prevedenia robustnejšie ako klasické interiérové dvere. Oceľové alebo drevené verzie vchodových dverí sú silné, a teda odolné voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Oceľové dvere sú menej náchylné na deformáciu a po rokoch používania sa nebudú olúpať, čo je jedna z ich hlavných predností. Dvere vyrobené z ocele alebo z kvalitného dreva sú vysoko odolné, a teda šanca na ich poškodenie je skutočne minimálna. Pýtate sa, aké sú ďalšie vlastnosti, ktoré si treba všímať pri kúpe bezpečnostných dverí?

Pozor na rám dverí!

Ak je dverný rám slabý, potom neposkytuje veľkú ochranu. Zle skonštruovaný a krehký rám môže byť náchylný na poškodenie a koniec koncov, môže byť ľahkou „výzvou“ pre prípadného zlodeja. Starostlivo skontrolujte rám, aby ste si boli istý, že je solídny a dostatočne odolný, aby ste zvýšili ochranu vašej domácnosti. Veď bezpečnostné dvere majú plniť v prvom rade funkciu bezpečia za každých okolností, tak prečo podceniť konštrukciu rámu, ktorá sa dá ľahko vymeniť?

Kvalitné zámky sú základ

Trvajte na dobrých zámkoch. Zámok, ktorý možno ľahko zlomiť, neposkytuje veľkú ochranu. Váš systém by mal obsahovať uzamykateľné zámky s pravouhlými valcami, ktoré vstupujú do rámu. Majte istotu, že sú to vysoko kvalitné zámky, ktoré vám poskytnú istotu. Jednostranné zámky vyžadujú kľúč od vonkajšieho vchodu, pričom väčšinou majú gombík na zamykanie a odomykanie z domu vo vnútri domu. Dvojité cylindrické zámky vyžadujú kľúč od zámku a odomknutie dverí z vnútra a zvonku domu. Niektorí majitelia si vyberajú radšej viac zámkov v dodatočnej vrstve zabezpečenia. Dodatočné zámky môžu byť pridané aj k vašim bezpečnostným uzáverom, čiže konečný výber je len na vás a vašich preferenciách. Tak čo poviete, budú kvalitné bezpečnostné, ale tiež interiérové dvere či drevené okná súčasťou aj vášho domova?