Masívny nábytok je krásny, vďačný a zdravotne nezávadný

0
1161
Masívny nábytok je krásny, vďačný a zdravotne nezávadný

Zariaďujete si bývanie a váhate, aký materiál zvoliť? Porozmýšľajte o nábytku z masívu, ktorým nikdy nemôžete nič pokaziť. n

Masív je príjemný na dotyk, vonia, je pevný, odolný, zdravotne nezávadný, krásny a večný. Atraktivitu kvalitného masívneho dreva potom o to viac podporí správne a citlivé remeselné spracovanie.

Povrch a štruktúra dreva sa ošetruje prírodnými olejmi, voskom, lakom, prípadne farebným tónovaním, čím vynikne. Môžete si vybrať taký odtieň, ktorý sa vám bude páčiť. Dnešné možnosti sú takmer neobmedzené. Keď milujete vôňu dreva, potom je pre vás drevený masívny nábytok rozhodne tou najlepšou voľbou. Vyrába sa z borovicového, smrekového, bukového, brezového či dubového dreva. Využívajú sa prípadne i exotické dreviny.

Nábytok z masívu do staršieho i moderného bývania

Ak sa rozhodnete pre tento materiál, odporúčame z neho zaobstarať všetok nábytok, aby celkový vzhľad interiéru pôsobil celistvo. Vyrábajú sa snáď všetky druhy nábytku, od postelí, kuchýň, jedálenských stolov, stoličiek, obývacích stien, konferenčných stolíkov, detských izieb, skríň, komôd, regálov, políc, stolíkov, až po záhradný nábytok.

Masívny nábytok sa hodí ako do starších, tak moderných interiérov, takže krásne zapadne kamkoľvek, či už dávate prednosť akémukoľvek štýlu, vždy je možné vybrať také prevedenie, ktoré vám bude vyhovovať.

Odporúčame vyberať z celých kolekcií, ktoré majú rovnaký a nadčasový dizajn a budete si môcť týmto nábytkom vybaviť celý byt. Pre inšpiráciu sme my zavítali do internetového obchodu drevko, ktorý vám môže ponúknuť jedinečné kusy masívneho nábytku nesúce vôňu borovicového alebo bukového dreva.

V miestnosti kde spíte je potrebné vytvoriť zdravé podmienky pre spánok. Preto je masívne drevo tým najlepším. Oceníte aj prítomnosť úložných priestorov v podobe políc a nočných stolíkov, čo sa hodí najmä do spální, kde nie je toľko miesta.

Za kvalitný masívny nábytok si ľudia priplatia, ale rozhodne nebudú sklamaní. Nábytok z lamina či MDF dosiek nemá tak dobré vlastnosti, ako práve masív. Keď ale predsa len dávate prednosť inému štýlu, než je masívny nábytok, na stránke drevko.sk máte aj iné možnosti, stačí si vybrať.