Nádvorie Trnava – spojenie rôznych komunít i štýlov

0
1318

Nádvorie Trnava. Miestni obyvatelia zrejme vedia o čo ide, no nie každému je jasné, čo vlastne projekt Nádvorie Trnava je. Od svojho otvorenia oslávil len jeden rok, no záujem vyvolaj u množstva ľudí, a to hneď z viacerých dôvodov. Ide totiž o spojenie histórie a súčasnosti v rámci jedného objektu, ktorý je útočiskom nielen pre mnoho komunít, ale tiež kreatívnych ľudí, študentov, gurmánov a koniec koncov aj pre coworking či klasické kancelárie.

Kto stojí za celým projektom?

Rodina Trnkovcov, ktorá „stojí“ za celým týmto nápadom, investovala do projektu nemalé finančné prostriedky, za účelom uživiť ich rodné mesto, ktorým je práve Trnava. Projekt sa začal realizovať už v roku 2013, no až v roku 2018 dosiahol svoj vrcholový cieľ, čo sa koniec koncov aj vyplatilo. Veď kto by nechcel mať kancelárske priestory v jedinečnom historickom objekte, ktorý spája minulosť a súčasnosť, no nie?

Kombinácia kontrastov i komunít v centre Trnavy

Áno, Nádvorie Trnava je skutočne kombinácia kontrastov, kde môžete pozorovať staré, ale i nové architektonické štýly, kde si na svoje prišli pamiatkari i súkromní investori. Nádvorie ponúka rôznorodé výklady, no návštevníkov privádza aj do pekárne Chlieb Náš, ktorá sa pýši barokovou štukovou klenbou, ktorá vznikla v roku 1640. Nachádza sa tu tiež schodisko, ktoré vedie do útulných a moderne vybavených kancelárií, ktoré sú navrhnuté moderne podobne ako kancelárie Košice, čo znie lákavo, však?

Rekonštrukcia stále pokračuje

Nádvorie Trnava prechádza neustále rekonštrukciou, a to traktu vinárskych pivníc a do celkovej vízie pravdepodobne zahrnie aj Pekárenskú víziu, čo znamená, že návštevníci sa majú na čo tešiť. V priestoroch objektu sa nachádza aj coworking, ktorý poskytuje štandardné benefity ako kancelárie v Bratislave, a to predovšetkým multifunkčnú tlačiareň, výborný prístup k wifi či moderné a vybavené priestory na každodenné fungovanie.