Nákup detského matraca v pohodlí a výhodne

0
1384

Poradíme vám, čo by ste si mali všímať v momente kúpy matraca pre vášho potomka a prezradíme, z akých materiálov sú matrace pre najmenších vyrábané. Spomenieme tiež cenovo výhodné matrace, ktoré si rozhodne zaslúžia vašu pozornosť.

Čo by mal spĺňať detský matrac?

Zatiaľčo pri výbere matraca pre dospelé osoby sú štandardne prvoradými kritériami komfort a cena, v prípade detských matracov je potrebné zvážiť aj ďalšie detaily. Prvým z nich je vzdušnosť, aby v matraci nedochádzalo k hromadeniu tepla či vlhkosti, ktorá by dieťaťu mohla spôsobiť nepríjemné alergické reakcie. Kvalitné matrace pre deti by zároveň nemali disponovať zónovaním majúcim nepriaznivý vplyv na vývoj detskej chrbtice a to obzvlášť v najmladšom veku teda od narodenia do šiestich rokov. Naopak praktickou výhodou týchto matracov sú odzipsovateľné poťahy uľahčujúce ich čistenie a pranie.

Základné detské matrace zastupujú modely z Pur peny respektíve molitanu, ako napríklad matrace Driemko eco, Baby Kokos, Seriál a Im eco. Predstaviteľmi luxusných detských matracov sú zas variant Baby Natur vyrábaný z prírodnej peny Biogreen a matrac Baby swiss, ktorého jadro pochádza z monobloku švajčiarskej peny AventO2. V neposlednom rade máte na výber matrac Prezident Antibakteriál obsahujúci antibakteriálnu penu Sanitized a pre milovníkov prírody je určený matrac Natura aloe zložený z levanduľovej peny s esenciálnym olejom a peny aloe vera s antibakteriálnym účinkom.

Akciové matrace do vašej domácnosti

Certifikovaný predajca Matracentrum vám zároveň ponúka matrace od slovenského výrobcu Materasso za tie najlepšie ceny, čoho dôkazom je na jeho webovej stránke rozsiahla a pravidelne aktualizovaná sekcia matrace akcia. V tej natrafíte na atraktívne akciové matrace, vďaka čomu získate kvalitný produkt a súčasne výrazne ušetríte. Miera zlacnenia je rôzna v závislosti od konkrétneho matraca, niektoré z nich sú však dostupné aj so zľavou presahujúcou 40 %, čo sa skutočne oplatí využiť. Za podobnú akciovú cenu je v súčasnosti dostupný matrac Partner Biogreen vyrobený na báze prírodnej peny. Ďalšie spomedzi kategórie akciových matracov sú zas dostupné ako set dvojice matracov s jadrom z Pur peny, čo je príklad matracov Adrian 1+1 a Sára 1+1.