Spoločné bývanie môže byť príjemnou životnou zmenou

0
1118

So svojím partnerom sa veľmi ľúbite a máte pocit, že ste jednou dušou rozdelenou do dvoch tiel. Skúsite ísť spolu bývať, aby ste sa každé ráno zobúdzali spoločne. Aby ste mali útulné miesto, ktoré bude len a len vaším spoločným útočiskom. Budete spoločne zdieľať nielen životný priestor, ale aj vaše životy a každodenné drobnosti. Väčšina začiatkov býva ťažká, tie týkajúce sa spoločného bývania nevynímajúc. Poďme sa na to pozrieť podrobnejšie.

VÁŠ VZŤAH SA ZMENÍ

Spolužitie nie je ako keď si zapnete váš obľúbený kanál v televízii. Stretnete sa s vecami, ktoré sa vám možno nebudú až tak páčiť. Život vám prinesie rôzne prekvapenia. Vaša milovaná nebude stále vyzerať tak, ako keď ste sa stretli na prvom rande. Áno, tou krásnou dámou stále je, ale nie vždy vyzerá dokonale. Uvedomte si tieto a podobné maličkosti a akceptujte ich, kým nebude neskoro.

VÁŠ SEXUÁLNY ŽIVOT SA ZMENÍ

Nie každá noc vyvrcholí v nahom objatí dvoch roztúžených tiel. Keď žijete oddelene, čas na sex si dožičíte – využívate každučkú príležitosť na vzájomné dotyky. Ak začnete byť spolu neustále, frekvencia vašej sexuálnej aktivity klesne. Riešením je naďalej si dožičiť čas na intimitu, ale s trocha odlišnými očakávaniami. Intimitu si dokážete užívať aj bez sexu. To znamená, že akceptujete prechod od hardvéru k softvéru J

K NEMU ČI K NEJ

Je lepšie, ak váš nový spoločný domov bude novým pre vás oboch. Vybudujete si k nemu spoločný vzťah a nebudete porovnávať aké to bolo predtým, keď ste bývali sami. Mal by byť dielom vás oboch, zariaďujte ho preto spoločne. Muži majú radšej jednoduchosť, ženy rafinovanosť. Nájdite spolu niečo medzi tým.

PÁNI, ZAČNITE LUXOVAŤ

Zapojenie sa do domácich prác je jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali spoločne prebrať. Zabudnite na rovnosť. Nie všetko musí byť 50 na 50. Ak pracujete 50 hodín týždenne a partner iba 25, nie je nič zlé na tom, keď menej zaneprázdnený partner robí viac práce v domácnosti. Znížte tlak a podujmite sa na to, čo vám menej vadí. Možno neradi robíte určité úlohy, ale vášmu partnerovi nespôsobujú žiaden problém. Kompromisy tohto typu robia vzťah kvalitnejším.

LÁSKA JE ZLOŽITÁ

Keď začnete spoločne bývať, objavíte aj zlozvyky toho druhého – objavíte temnejšiu stránku povahy toho druhého. Ona počas spánku robí čudné zvuky, on hádže špinavé ponožky na zem. Je to normálne a ľudské, i keď si zvykanie na to bude vyžadovať nejaký čas. Bez ohľadu na to, ako dlho spolu žijete, ak narazíte na jeden z okamihov, keď sa vám zježia všetky chlpy na tele, nenechajte to len tak. Svet sa nezrúti. Miesto kričania zvoľte jemnejší a konštruktívnejší prístup. Miesto vety: „Prečo si do čerta vždy vyzuješ ponožky a hodíš ich na zem?“ skúste povedať niečo ako: „Poteší ma ak použité oblečenie hodíš do koša na bielizeň.“ Bude mať pocit, že vám robí  láskavosť a nebude to brať ako kritiku.

NEZABÚDAJTE NA PRIATEĽOV

Udržiavajte vzťahy s vašimi priateľmi a známymi. Nebuďte s partnerom na sebe príliš závislí. Mnohí sa vzdajú trávenia času s inými len preto, že s niekým začnú bývať. Snažte sa tráviť čas aj oddelene, aby ste vedeli oceniť chvíle, ktoré strávite spoločne.

ŽITE A UČTE SA  – SPOLU

Možno zistíte, že dobré vlastnosti vašej priateľky / vášho priateľa sú viac ako jej / jeho nedokonalosti. Nesnažte sa ich meniť. Alebo zistíte, že jej trvanie na výmene prázdnej rolky toaletného papiera za novú je na vás až príliš. Tak či onak, ste v tom spoločne. Snažte sa nájsť spôsob ako zvládať prekážky vedno a váš vzťah môže prerásť do niečoho nádherného ako len dobrého sexu.

Bývanie pod jednou strechou vám pomôže zistiť, či ste si vybrali správne. Je to skvelá šanca presvedčiť sa, či sa k sebe hodíte skôr, ako váš vzťah spečatíte manželským sľubom.