Tieto snehové reťaze nahodí skutočne hocikto

0
2808

Snehové reťaze poskytujú na ujazdenom snehu neporovnateľne lepšie záberové vlastnosti než len zimné pneumatiky. Ak žijete vo vyššie položenej oblasti, jazdíte do hôr, zdolávate vysokohorské terény, rozhodne vám nestačia len zimné pneumatiky, budete potrebovať aj snehové reťaze. Najväčším strašiakom je pre mnohých zložitá montáž na pneumatiky. Väčšinou k nej totižto pristupujeme až v okamihu, keď zistíme, že už ďalej nedokážeme vyjsť, sme pod stresom a jednáme pod tlakom. Často práve takýto vodiči zablokujú celú cestu, čím riskujú ešte väčšiu katastrofu.

Každý, kto mal tú česť zápasiť v mínusových teplotách s nahadzovaním snehových reťazí, vie, že to moc príjemné nie je. Praktickým riešením sú rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA, ktoré sú novinkou na trhu v odvetví snehových reťazí. Ich nahodenie je ultra rýchle a komfortné. Ich behúň je vyrobený z inovatívneho a odolného polyuretánu v kombinácii s nehrdzavejúcou oceľou. Po rozjazde vozidla sa automaticky a samovoľne vycentrujú a dôkladne priľnú k pneumatikám, vďaka čomu je ich používanie skutočne pohodlné a jednoduché.

Ďalšou vecou na zváženie je cena snehových reťazí. Ak niekto vie, že zimné reťaze bude používať príležitostne, prípadne výnimočne, zrejme nebude chcieť do prémiových snehových reťazí investovať, aj keby trakcii pneumatík ako pomohli. Však nejako to odjazdím. Lacnejšou alternatívou ku klasickým očkovým snehovým reťaziam z ocele, patria textilné návleky na kolesá. Vyrobené sú zo špeciálnych umelých textilných vlákien. Zlepšujú trakciu kolies a jazda s nimi je oveľa bezpečnejšia. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá, pretože sa len navlečú na kolesá a môžete vyraziť. Vhodné sú najmä pre príležitostné používanie, pretože sa o čosi rýchlejšie opotrebúvajú.

Ak radi vyrazíte do terénu a vaše auto je tomu prispôsobené, k vašej zimnej výbave by mali patriť aj snehové reťaze na SUV, offroad či auto s pohonom 4×4. S letnými pneumatikami vás nezachráni ani náhon na všetky štyri kolesá, preto by ste zimné pneumatiky počas zimy mali brať ako samozrejmosť. Snehové reťaze na tieto vozidlá určené aj do nehostinných podmienok a sú stavané na maximálne zaťaženie a námahu. Vzor reťazí je hustejší a v prípade oceľových reťazí sú jednotlivé články zosilnené a hrubšie. Extrémne podmienky a akýkoľvek terén zdoláte s pôžitkom.