V chúlostivých situáciách inkontinenčné pomôcky chránia aj mužov

0
1975

Vianočné sviatky odjakživa patria láske a porozumeniu. Vtedy sú k sebe ľudia ani keby o niečo lepší než inokedy. Jeden druhého obdarúvame milým slovom, darčekmi a hojnosťou vlastnej kuchyne. Áno, to sú tie nezabudnuteľné chvíle, na ktoré sa teší každý z nás. No a keďže sú iba raz ročne, tak prečo si ich nespraviť najlepšie ako to dokážeme.

Lenže okrem tých príjemných zážitkov sa pravidelne stretávame aj s tými menej príjemnými. Poviete si, no čo už môže byť vtedy nepríjemné okrem zabehnutej kostičky z kapra. By ste sa čudovali, ale tá hojnosť na kuchynskom stole je taká dvojsečná zbraň. Vysvetlíme vám o čo ide.

Človek v našich končinách si spravidla počas štedrého večera a celých zimných sviatkov dopraje oveľa viac všakovakých dobrôt od výmyslu sveta. Keď sme počas roka šetrili kde sa len dá, tak prečo sa nemať aspoň chvíľu ako kráľ. No v tom je ten kameň úrazu. Keby náš žalúdok dokázal rozprávať, dočkali by sme sa iba samých výčitiek a horekovaní.

Každým rokom sa opakuje stále to isté

Čo on musí všetko prijať a stráviť, no hrôza. Piate, cez deviate. Kapustnica, mastné klobásy, vyprážaný kapor, majonézový šalát, koláče, víno, pivo, farebné limonády a potom zase na ďalší deň pekne krásne odznova.

A keď k tomu všetkému navyše pripočítame minimum pohybu, máme zarobené na pekné komplikácie močového a tráviaceho ústrojenstva. Preplnený žalúdok, črevá a močový mechúr sa začnú brániť. Dávajú nám to pocítiť nadúvaním, grganím, ospalosťou, a znížením nálady. No a v tých extrémnych prípadoch sme prinútení navštíviť lekáreň, či rovno vytočiť číslo rýchlej zdravotnej pomoci.

Možno smelo povedať, že tá nežnejšia polovička ľudstva je v tomto smere oveľa zodpovednejšia. Ženy vôbec dokážu oveľa viac ovládať svoju žiadostivosť, a tak sa ich aj prehnané vianočné hodovanie týka o niečo menej.

Naopak, my muži dokážeme ublížiť svojmu telu naozaj až do krajnosti. Poriadne sa najesť z každého jedla a zapiť to neúmernými hektolitrami piva a vína. No a ak to preženieme, snažíme sa zachraňovať zúfalú situáciu silnou kávou v kombinácii so sódou bikarbónou. Výsledný efekt je však sporný, pretože úľava nastupuje síce rýchlo, no pôsobí iba krátkodobo.

Málokto z nás pozná správnu mieru v hodovaní

Existuje teda niečo, čo by nám mužom v tejto chúlostivej situácii pomohlo najviac? Existuje. A to najjednoduchšie riešenie. Poradne sa vyprázdniť a po niekoľko dní konzumovať diétnu stravu zloženú z dobre známych suchárov a nesladeného čaju. Malo by to zabrať, a to aj v prípade, že sme zjedli niečo nainfikované baktériami salmonely, čo nie je žiadna výnimka, pretože vajcia a majonézy idú koncom roka doslova na dračku.

A tak sa rýchlo môže stať, že človek ich v tom predvianočnom zmätku nakúpi od neznámeho a nepoctivého predajcu, čo sa mu stane osudným.

Takže diéta, ako sme povedali a samozrejme primeraný oddych. Prílišná námaha iba zbytočne unaví, beztak už dehydrovaný, ťažko skúšaný organizmus. Niekedy je však nutné naozaj navštíviť lekára, ktorý nás vyšetrí a stanoví vhodnú liečbu. Ten predpíše kľud, nejaké tabletky proti páleniu záhy, bolesti žlčníka, či zvýšenej priechodnosti čriev.

No a nakoniec nám povie, že opakované nezdravé prejedanie sa a priveľké pitie alkoholu a kávy nám zapríčiní opätovný návrat do zdravotníckeho zariadenia. Lenže, ako vieme, my muži si dáme poradiť až na tom poslednom mieste.

Do spoločnosti sa vyberte iba s inkontinečnými pomôckami

Ignorovanie vzniknutého problému môže totiž okrem zásahu lekára spôsobiť aj nekontrolované vykonávanie malej a veľkej potreby. Nie vždy totiž stihneme zájsť na záchod. Náhle nutkanie na močenie, či stolicu nás nečakane prepadne a ani nevieme ako. A vtedy si rýchlo spomenieme na dobre mienené rady a nemusia to byť iba tie od lekára.

Naše manželky nás zvyknú upozorňovať, aby sme jedli kontrolovane, menej hltavo a vôbec, aby sme jedli tak ako sa patrí. Inak si narobíme hanby do nohavíc, čo nikto z nás pánov tvorstva netúži.

Keď sa už takéto niečo počas hodovania a po ňom stane, aj na to jestvuje recept. No recept, skôr diskrétne zakrytie pred očami verejnosti. V predaji sú inkontinenčné pomôcky určené pre mužov, ktoré majú eliminovať vzniknutý únik telesných tekutín pri tráviacich a urologických ťažkostiach.

Na výber je všeličo. Od jednoduchých malých ochranných krytov na únik moču v spodnej bielizni, cez mužské vložky, nohavičky až plienkové nohavičky a plienky. Ich vhodnosť závisí od závažnosti inkontinencie. Inkontinencia ja v našej  spoločnosti stále uřcité “tabu“, no boj s týmto problémom je už dnes riešiteľný.

Zakúpiť sa dajú v každej špecializovanej kamennej predajni, prípadne rovno na internetových stránkach výrobcov. To je tá diskrétnejšia forma pre tých mužov, ktorí sú nadmieru hanbliví. V kľude sa dá prezrieť ponúkaný sortiment, zvoliť vhodnú veľkosť a farbu, objednať a už len čakať na kuriéra, ktorý doručí tovar diskrétne zabalený.