5 tipov na moderné hračky, ktoré deti pobavia, aj naučia

0
576
5 tipov na moderné hračky, ktoré deti pobavia, aj naučia
5 tipov na moderné hračky, ktoré deti pobavia, aj naučia

Hračky pre deti vyberajte tak, aby si ich deti dokázali užiť čo najdlhší čas a zároveň si tieto hračky vážili. Dôležitá je tiež pridaná hodnota. Spojte dve v jedno a kúpte svojim deťom hračky, ktoré ich zabavia na dlhšie a hravou formou deti niečomu novému naučia. Prinášame vám zopár tipov na edukačné a zábavné hračky.

1. Pre rozvoj motorických schopností bábätiek

Bábätká ako prvé začnú svet skúmať svojimi prštekmi. Priláka ich všetko kontrastné, svietiace a vydávajúce zvuky. Skoro každá mamička siahne po podložke, nad ktorú umiestni hrazdičku. Na hrazdičky sa dajú zavesiťrôzne hrkálky, krúžky alebo guľôčky. K hrazdičke môžete postupne dokúpiť i iné závesné hračky a bábätko sa zaručene zabaví. Pozor na to, aby bola hrazdička vyrobené z kvalitných materiálov. Odporúčame vám voňavé a odolné drevo. Hračky z dreva sú nielen trendy, ale tiež veľmi kvalitné. Dôležité je, aby drevené hračky mali certifikát pôvodu a nezávadnosti farieb, pokiaľ

2. Pre batoľatá a ich objavovanie sveta

Batoľatá sa svojim roztomilým plazivým pohybom dostanú takmer kdekoľvek. Preto je možné deti udržať v bezpečí v drevenej ohrádke. Do ohrádky môžete vložiť interaktívnu podložku, pomocou ktorej hmatom a nožičkami spozná šušťavé zvuky alebo sa bude snažiť uchopiť rúčkami rôzne na podložku pripevnené predmety. Veľmi zábavné sú hračky, ktoré vydávajú rozličné zvuky. Nielenže pomáhajú zvuky rozoznávať, rozvíjajú aj hudobné vlohy. Navštívte online hračkárstvo a vyberte svojmu drobcovi hračky, ktoré rozvinú jeho zmysly.

3. Na ťahanie alebo tlačenie počas celého dňa

Detičky, ktoré už dokážu stáť na nôžkach a začínajú robiť prvé krôčiky radi za sebou niečo ťahajú alebo naopak pred sebou niečo tlačia. Aj v tomto prípade dokážete zohnať hračku, ktorá dieťa niečo nové naučí. Ťahacie hračky môžu byť poskladané z viacerých do seba zapadajúcich kusov. Okrem ťahania sa dajú rozkladať a skladať alebo sa do nich vkladajú postavičky, zvieratká a geometrické tvary. Dieťa sa pri tom naučí koordinovať ručičky, logicky premýšľať, prípadne môže obsahovať súčasti vhodné aj pre staršie deti, takže ich zabaví na dlhšie obdobie.

4. Myslite na predprípravu do školy

Škôlkarov je nutné začať pomaly pripravovať na povinnosti, ktoré ich budú čakať v škole. Nič však nepreháňajte. Učiť deti nové veci sa dá veselou a nenásilnou formou. Kúpte deťom napríklad magnetickú tabuľu a učte ich poradie čísel. Nezabudnite ani na drevené počítadlo, ktoré vám pripomenie vlastné detské časy. Vkladacie drevené puzzle vo forme písmen položí základy pre prvé hodiny čítania. Každý deň s deťmi kreslite, tvorte z plastelíny a všetky diela s hrdosťou vystavte na poličku.

5. Budujte u detí lásku ku knihám

Spomenúť musíme tiež knihy. Vďaka knihám sa neuveriteľne rozvíja fantázia detí, ich myslenie a rečové schopnosti. Najmenšie deti ocenia najskôr látkové knihy a knihy, ktoré sa môžu používať vo vani. Neskôr prídu na rad drevené knižky so zvieratkami, dotykové, posuvné, priestorové, alebo zvukové knihy. Knihy pre deti nájdete v rozmanitej podobe pre všetky vekové kategórie detí. Tak smelo do toho! Kúpte deťom namiesto čokolády knihu a oslaďte im život spoločným čítaním zaujímavých príbehov.