Etikety na 10 spôsobov

0
405
Etikety na 10 spôsobov
Etikety na 10 spôsobov

Len čo ho pohodová melódia budíka pomaly vytiahla z plytkého spánku nad hranicu bdenia, roztrhol papierový prúžok na čerstvom chlebe a dal sa do prípravy raňajok. Po ceste si kúpil kávu a ekonomický magazín, označený veľkým štítkom ohlasujúcim zníženie ceny. Pred nástupom do autobusu ho nálepka na dverách upozornila na rúško.

Etikety sú nenápadným spoločníkom našej každodennosti.V skutočnosti im však podvedome venujeme mnoho pozornosti. Každá má vlastný význam a účel, preto si ich výroba vyžaduje množstvo rozličných prístupov. Odborníci hvprint.sk vedia čo a ako, poradia a dodajú stopercentne kvalitnú etiketu, nech už sú požiadavky akékoľvek.Čo teda možno povedať etiketou a koľko tvári tento nenápadný spoločník vôbec má?

Etiketa ako textilný štítok

Voči textilným etiketám nie je nikto z nás práve pozitívne naladený. Po kúpe oblečenia treba väčšie odstrihovať a menšie zasa v tú najnevhodnejšiu chvíľu vykuknú spoza goliera, len aby nás na to upozornil ten najnesprávnejší človek v miestnosti. Skutočnosťou však je, že textilná etiketa obsahuje mnoho užitočných informácií ako značku a inštrukcie na ošetrenie. Obvykle je vyrobená z polyamidu alebo saténu. Áno, my vieme, že si na ňu spomeniete až pri študovaní pracích programov…

Etiketa ako výstraha a upozornenie

Aj etiketa môže zachrániť život. A to v prípade, že sa jedná o etiketu výstražnú, zakazujúcu či prikazujúcu, prípadne etiketu s dôležitými technickými informáciamipre obsluhu prístrojov. Takéto typy etikiet si vyžadujú obzvlášť starostlivý prístup. Obyčajne sú kladené vysoké nároky na ich životnosť a odolnosť aj v extrémnych podmienkach.

Etiketa ako spôsob evidencie

Je toho akosi veľa a chcelo by to nejak označiť? Potom sa určite pridajú logistické etikety. Logistické etikety slúžia na zatriedenie veľkého množstva výrobkov v skladoch a priemysle. Obsluha etikiet tohto druhu musí byť hlavne rýchla a účelová. Najlepšou voľbou sú preto jednoduché lepiace etikety s jasnou potlačou.

Etikety na 10 spôsobov

Etiketa ako informátor

Kde inde, ako na etikete, sa dočítame skutočný obsah paradajok v kečupe či pôvod toho kuraťa. Etikety nám často prinášajú dôležité informácie o danom výrobku. Odkiaľ pochádza, na čo sa používa a z čoho je vyrobený. Informácie tohto druhu musia byť dostupné, podľa zákona, na každom výrobku tuzemského trhu. Najjednoduchším spôsobom vpravenia týchto náležitostí na telo výrobku je prostá lepiaca etiketa.

Etiketa ako značka kvality

Viete, že existujú, ale neviete ako sa volajú. Tie etikety, obyčajne na elektronických zariadeniach, ktoré sa po rozlepení rozpadnú. Znalí im hovoria plombovacie etikety. Plombovacie etikety sú vyrobené špeciálnym postupom a slúžia ako značka kvalitya ochrana pred cudzím zásahom.

Etiketa ktorá predáva

Je ťažké to priznať, no kto z nás si nevyberá aspoň sčasti podľa etikety. Etiketa často vystihuje povahu výrobku a cieli na určitú skupinu zákazníkov. Pekná etiketa podvedome zvádza ku kladnému postoju k výrobku a vyvoláva dojem jeho vysokej kvality. Ďalšími poddruhom sú samolepiace etikety s cenou alebo upozornením na akciu. Takéto etikety musia byť rýchlo nalepiteľné a jednoducho odlepiteľné.

Etiketa ako opravár

Krycia etiketa je pre výrobcov čosi ako lepiaca páska pre ľavorukých domácich majstrov. Krycie etikety slúžia v prvom rade na prekrytie nežiadaných alebo chybných informácií. Ich hlavnou vlastnosťou je použitie takzvaného čierneho lepidla, ktoré efektívne obmedzí presvitanie.Etikety na 10 spôsobov

Etiketa ako príbalový leták

Áno, aj obyčajná etiketa môže nahradiť rozsiahly a zbytočný príbalový leták. Pre takéto použitia sú najvhodnejšou voľbou otváracie etikety. Knižkové alebo skladacie etikety poskytujú bohatý priestor na umiestnenie všetkého dôležitého pri zachovaní malého formátu.

Etiketa ako rýchly spôsob značenia

Ak potrebujete značiť rýchlo, jednoducho a pritom obmieňať informácie na etikete, určite by ste mali loviť medzi takzvanými termoetiketami. Termoetikety sú etikety určené pre termotlačiarne. V termotlačiarni je na špeciálny papier vplyvom tepla vytlačená vybraná informácia, ktorá však časom bledne. Ešteže ten blok zo sobotňajšieho nákupu raz sám od seba nadobro zmizne…

Etiketa ako obchodná značka

Čo by to bol za výrobok bez peknej kvalitnej etikety s logom výrobcu? V tejto kategórii sa fantázii medze nekladú. Dostať možno etikety rôznych tvarov a veľkostí, ba dokonca živicové 3D samolepky.

Etiketa má vskutku tisíc tvárí. Či už máte jasnú predstavu o tom, kým je tá vaša, alebo zatiaľ len tápate vo veľkom neprehľadnom svete, k tej správnej vás určite dovedie tím hvprint.sk, alebo web, kde budú naplnené aj tie najindividuálnejšie etiketové požiadavky.