AKÝ MATRAC SI MOŽNO VYBRAŤ?

0
1158
Ako si vybrať správny matrac podľa polohy, v akej spávate?

Zvoliť si matrac čo najviac vyhovujúci vašim predstavám a potrebám nemusí byť tak ľahké, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nemusíte sa však obávať, postačí vám poznať niekoľko základných kategórií a vo svete matracov sa bez problémov rýchlo zorientujete.

Koľko chutí, toľko matracov

Rozoznávame viaceré druhy a typy matracov, z ktorých každý sa vyznačuje odlišnými prednosťami a je určený pre rôzne potreby. Napríklad ortopedické matrace sú evidované ako zdravotné pomôcky, keďže sú venované špeciálne pre ľudí, ktorých trápia rôzne zdravotné ťažkosti, predovšetkým problémy s chrbticou. Pre väčšinu modelov v tejto kategórii je charakteristická vyššia nosnosť a väčšia miera tvrdosti. Matrace z kolekcie Relax & Beauty sú zas vytvorené s pomocou moderných technológií, ktoré vám popri nerušenom spánku doprajú tiež unikátne relaxačné procedúry. Tieto matrace sú impregnované prírodnými vonnými olejmi a minerálmi, využívajú aromaterapiu a majú tak pozitívny vplyv na uvoľnenie mysle, zvýšenie imunity a zlepšenie stavu pokožky.

K dispozícii máte tiež luxusné matrace poskytujúce maximálny komfort z tých najlepších dostupných materiálov. Špeciálne deťom do veku šiestich rokov sú venované detské matrace s primeranou vzdušnosťou a bez zónovania, ktoré by poškodzovalo vývoj mladej chrbtice. Doplnené sú o praktický odzipsovateľný poťah, ktorý v prípade potreby možno bez problémov oprať v práčke. Pre staršie deti vo veku od sedem do 16 rokov sú pripravené matrace pre študentov zohľadňujúce neustále sa vyvíjajúcu detskú postavu a ľuďom v zrelom veku odporúčame matrace pre seniorov berúce do úvahy vyššie nároky na komfortný spánok.

Nielen vhodný matrac sa odráža na kvalite spánku

Popri samotných matracoch sú nemenej dôležitou súčasťou postelí taktiež rošty, ktorých hlavnou funkciou je podpora matraca, ako aj zabezpečenie jeho priedušnosti a suchého materiálu. Na súčasnom trhu nájdete viaceré druhy roštov, v praxi sa však najviac používajú pevné masívne rošty z dreva a lamelové rošty, ktoré môžu byť buď nepolohovateľné alebo polohovateľné manuálnym spôsobom prípadne prostredníctvom elektrického ovládania. Vďaka podobným alternatívam si tak môžete vybrať nielen matrac, ale aj rošt, ktorý spĺňa vaše požiadavky a očakávania.