Vyberáme vhodnú záhradnú trampolínu

0
676
Vyberáme vhodnú záhradnú trampolínu
Vyberáme vhodnú záhradnú trampolínu

Bazén, záhradné domčeky, pieskovisko alebo preliezky. To všetko sú obľúbené súčasti našich záhrad, ktoré slúžia hlavne malým deťom. Týmto však možnosti určite nekončia, pretože nemenej obľúbeným riešením je aj trampolína pre deti. Pokiaľ o nej tiež premýšľate, rozhodne sa vám budú hodiť informácie a tipy, ako vybrať tú správnu.

Dôležitá je veľkosť

Tým prvotným krokom, v ktorom musíme mať stopercentne jasno, je veľkosť trampolíny. Od nej sa totiž odvíja aj celková konštrukcia alebo ochranné prvky. Kritériá výberu na veľkosť sú pomerne jasné a tvoria ich:

  • Počet detí, ktorí budú v trampolíne skákať
  • Veľkosť vašej záhrady
  • Finančné možnosti

Ak máte v oblasti veľkostného prevedenia už jasno, je ďalej potrebné zamerať sa na použitý materiál. Tu by mala z každej trampolíny už na prvý pohľad sršať kvalita, ale aj robustnosť a stabilita. S tým súvisí aj ďalší parameter, na ktorý je potrebné sa pri výbere trampolíny zamerať, a tým je nosnosť. Jedine tak eliminujete nielen prípadné riziko poškodenia, ale napríklad aj zranenia vášho dieťaťa. Je vhodné ísť v tomto smere cestou preverených predajcov a výrobcov, s ktorými zaručene nešliapnete vedľa.

Bezpečnostné prvky

Bezpečie dieťaťa je pre každého rodiča zaručene to najdôležitejšie, na čo sa zameriava. S tým súvisia práve bezpečnostné prvky, ktoré sa u trampolíny už nachádzajú, alebo ktoré je možné dokúpiť ako dodatočné príslušenstvo. Základom by tak mala byť trampolíny s ochrannou sieťou, ktorá eliminuje vypadnutie dieťaťa mimo odrazovú plochu. Ďalšou súčasťou napomáhajúcou bezpečnosti trampolíny sú kryté pružiny. Vhodné je ale aj eliminovať vstup do priestoru pod trampolínou, kam môžu vliezť nielen deti, ale napríklad aj domáci miláčikovia – najčastejšie psy hľadajúci tieň.

Istota rýchleho a bezproblémového dodania

Akonáhle máte vybranú tú pravú trampolínu, môže nastať aj ďalší problém. A to otázka, kde ju vlastne kúpiť. Ani v tomto smere nemusíte zúfať, pretože vám môžeme odporučiť internetový ochod www.hawaj.sk. Nízke ceny, prvotriedne skladové zásoby, profesionálny prístup alebo možnosť tovar do 14 dní vrátiť. To je len zlomok pozitív, ktorý by mal správny internetový obchod spĺňať – a tento je dokonalou ukážkou.