Konferenčné stoličky – Vybavte si svoju kanceláriu pre čo najväčšie pohodlie pri práci

0
596
Konferenčné stoličky - Vybavte si svoju kanceláriu pre čo najväčšie pohodlie pri práci
Konferenčné stoličky - Vybavte si svoju kanceláriu pre čo najväčšie pohodlie pri práci

Pri práci je potrebných viacero vecí k tomu, aby ste neboli akokoľvek rušený a mohli tak podať ten najlepší možný výkon. Jednou z vecí, na ktorých naozaj záleží, je vaše maximálne pohodlie. Pre niekoho je možno pohodlie pri práci viac-menej druhotnou záležitosťou, pre iných absolútnou prioritou. Za všetkých okolností by ste mali na pohodlie vždy myslieť.

V dnešnom článku sa pozrieme konkrétne na pracovné a konferenčné stoličky, ako ich vyberať a aké výhody môže mať vaša časová aj finančná investícia, ak si dáte tú námahu s výberom tej najvhodnejšej stoličky pre vás.

Kvalitná stolička neznamená len pohodlie ako také

Pohodlie je absolútne zásadné, lenže pocit pohodlia ide mnohokrát ruka v ruke s vecami, ktoré nám pri dlhodobom užívaní môžu priniesť aj zdravotné ťažkosti. Voľba správnej stoličky je jednou z tých vecí, ktoré naozaj stoja za vašu maximálnu pozornosť.

Na svojom tele totiž máme hneď niekoľko ortopedických zón. Ako ortopedické zóny sa označujú miesta na ľudskom pohybovom aparáte, ktoré sú často preťažované pri  každodennom užívaní. Typickými ortopedickými zónami je niekoľko oblastí chrbta. Krížová časť chrbtice je prvou oblasťou, ďalšou je krčná chrbticu, takže oblasť od lopatiek po temeno hlavy.

Pri správnej voľbe konferenčnej stoličky pre pravidelnú dlhú prácu, by ste mali myslieť na to, aby boli všetky ortopedické zóny v pohodlnej pozícii. Teda úplne ideálne pevne zasadené v konštrukcii stoličky a zároveň polohované vertikálne nad sebou. Ak sa vám toto podarí  docieliť, vyhnete sa nesprávnemu držaniu tela a ťažkostiam, ktoré sú pri každodennej práci viac-menej bežné, no postupom času vám dokážu do života priniesť nepríjemné zdravotné ťažkosti.

Konferenčné stoličky ponúkajú vysokú mieru pohodlia

Konferenčné stoličky sú veľmi špecifické. Stolička označovaná ako konferenčná stolička, väčšinou nemá vysokú opierku pre chrbát, a tým pádom ani pre hlavu. Do určitej miery tak vyžaduje vzpriamený posed od svojho užívateľa.

Sú však veľmi pohodlné a umožňujú kompletné zasadenie osoby do stoličky v úplnom pohodlí. Operadlo dosahujúce približne pod úroveň lopatiek a sedadlo je vždy príjemne polstrované, vďaka čomu umožňuje uvoľnený a pohodlný posed.

Typickou súčasťou každej konferenčnej stoličky je oblasť operadla okolo tela. Nie je tvorená iba operadlom v oblasti chrbta, toto operadlo je dokonca predĺžené v tvare písmena „U“ i okolo bokov. Toto v prvom rade umožňuje príjemné posedenie aj keď sa opierate do boku stoličky a predovšetkým skvelé posedenie, keď si chcete oprieť ruky pozdĺž tela.

Konferenčné stoličky nie sú vhodné k počítaču

Konferenčné stoličky sú príjemné a ponúkajú pohodlné posedenie. Nebudú však tou najšťastnejšou voľbou pre prácu pri počítači. Stolička svoju konštrukciou nezodpovedá držaniu tela, ktoré by sme mali dodržiavať pri práci za počítačom a chýbali by vám tiež kolieska, ktorými konferenčné stoličky nedisponujú. Pre celodennú prácu pri počítači si vyberte  kvalitnú kancelársku stoličku.