Strešný box po prevezení nákladu zložte zo strechy

0
356
Strešný box po prevezení nákladu zložte zo strechy
Strešný box po prevezení nákladu zložte zo strechy

Všimli ste si, že mnohí šoféri vozia na streche strešný box počas celého roka? Možno v tom má prsty ich nevedomosť a možno lenivosť. V oboch prípadoch sa vozenie strešného boxu mimo prevozu nákladu naozaj nevyplatí. Strešný box na streche sa odrazí nielen v spotrebe vozidla. Preto strešný box po prevezení nákladu ihneď zložte zo strechy.

Dobrý pomocník, zlý pán

Strešný box je vskutku skvelý pomocník, bez ktorého si nevie predstaviť život nejedna početnejšia rodina. Žiadny kufor na svete nedokáže poňať toľko ako objemný strešný box. Strešné boxy sa vám budú hodiť počas cesty na dovolenku alebo pri veľkých rodinných nákupoch. Po preprave vám odporúčame box zo strechy zložiť. Pár minút strávených odinštalovaním boxu sa vám naozaj vyplatia.

Minimalizujte vplyv boxu na jazdu

Pred tým, ako si povieme, prečo by ste mali box zo strechy skladať, sa naučte ho správne používať. Všetky veci do boxu ukladajte podľa pravidla ťažké predmety do stredu a dolu, ľahšie predmety okolo ťažších. Nech už veziete akýkoľvek náklad, vždy ho upevnite vo vnútri boxu popruhmi. Strešný box musí byť namontovaný v strede strechy. Dbajte na to, aby neprečnieval príliš vpredu či vzadu. V oboch prípadoch budete na cestu horšie vidieť a nedostanete sa do kufra vozidla. S rýchlosťou to počas jazdy s boxom nepreháňajte. Maximálna odporúčaná rýchlosť je 130 km/h. Zákon však jazdu s boxom špecificky nedefinuje, a preto môžete jazdiť aj rýchlejšie. Rýchlosť vás bude stáť peniaze. Box na streche plus vysoká rýchlosť sa rovná zvýšeniu spotreby vozidla až o tretinu! Pri vysokej rýchlosti pozor na bočný vietor. V zákrutách stratíte kontrolu nad vozidlom a hrozí vám nehoda.

Preč so strešným boxom!

Nielen počas jazdy pri vysokej rýchlosti sa spotreba vozidla s upevneným boxom zvýši. Zvyšuje sa pri každej jazde so strešným boxom. Myslite na to vždy, keď budete zbytočne jazdiť s prázdnym boxom. Ak ste si nekúpili strešný box vyššej triedy, rátajte tiež s tým, že vplyvom mrazov alebo slnečného žiarenia sa jeho životnosť extrémne skráti. V neposlednom rade nezabúdajte na pneumatiky. Ani tie najlacnejšie pneumatiky a ani tie najdrahšie letné alebo zimné pneumatiky nemajú radi vysokú záťaž. Pridajte si k tejto záťaži nesprávny tlak v pneumatikách a môžete si byť istí, že ich budete vymieňať veľmi rýchlo za nové.