Prečo sú hliníkové okná a dvere správnou voľbou

0
1859

Plast je materiálom, po ktorom siahne väčšina ľudí pri výmene alebo kúpe nových okien. Nie je však jediným materiálom, ktorý zabezpečí odolnosť a bezúdržbovosť. Hliník je čoraz viacej preferovaný ako materiál pri výrobe dverí a veľkorozmerných okien.

Dokonalosť a ľahkosť

Hliníkové okná sú na prvý pohľad veľmi elegantné. Ich rám nemusí byť široký ani pri veľkorozmerných oknách. Hliník je totiž materiál, ktorý je veľmi pevný a unesie väčšie váhy. Minimálna hrúbka a maximálna odolnosť, len s hliníkom sa dopracujte k tejto kombinácii. Stále viac sú moderné stavby s veľkými zasklenými plochami a terasami. Preto sa aj stále viac dostáva hliník do popredia. Hliníkové dvere a okná sú vďaka najnovším technológiám spracované do najmenšieho detailu. Uspokoja potreby najnáročnejšieho klienta, ktorý hľadá dokonalý dizajn.

Kvalita a šetrnosť

Hliníkové okná sú to najkvalitnejšie na našom trhu. Navyše sú vyrábané z ekologicky šetrných materiálov, ktoré chránia životné prostredie. Rozhodnúť sa môžete medzi celohliníkovými oknami alebo oknami s prímesou plastu. Prímesové okná sú o niečo lacnejšie, ale nestrácajú na kvalite. Veď práve plast je jedným z najodolnejších materiálov, ktorý vám šetrí peniaze na vykurovanie.

Vynikajúce vlastnosti a životnosť

Bojíte sa vyššej investície do hliníkových okien alebo sa obávate, že hliníkové vchodové dvere a ich cena sa nevyrovnajú kvalite? Vaše obavy sú zbytočné. Hliníkové okná i dvere vás prežijú. Hliník nestráca farbu, netreba ho špeciálne udržovať, nekrúti sa vplyvom poveternostných podmienok. Dvere i okná z hliníka vás prežijú bez nutnosti opráv a ďalších investícií. Kvalitní výrobcovia a predajcovia hliníkových dverí a okien vám pomôžu s výberom stupňa izolácie. Váš domov bude chránený pred chladom i zvukom z ulice.

Dizajn a bezpečie

Hliníkové dvere i okná sa vyrábajú v rôznych tvaroch a farbách. Problémom pri výrobe nie sú ani rôzne kombinácie dizajnov (napríklad parapety šedé, rámy v drevenom dekóre). Viete tak zladiť celkovú vizuálnu stránku vášho domu. V neposlednom rade je hliník odolný proti požiarom a poškodeniu alebo vypáčeniu. Bezpečnosť celej vašej rodiny je vďaka hliníkovým dverám a oknám zaručená.