Vyberáme a kupujeme golfové palice

0
2257

Golf je šport, ktorý si vyžaduje intelekt, dodržiavanie pravidiel a správnu golfovú výstroj. Nevyhnutnou súčasťou výstroja sú golfové palice. V prípade, že s golfom len začínate, potrebujete si v prvom rade zakúpiť kvalitné golfové palice pre začiatočníkov.

Z čoho sa skladajú golfové palice

Golfové palice sa skladajú z troch častí: rukoväte, strednej časti tzv. šaftu a z hlavy. Šafty bývajú vyrábané z ocele, grafitu alebo karbónu. Oceľové sú ťažšie a vhodnejšie pre skúsených hráčov, ktorí pomocou oceľovej strednej časti palice lepšie ovládajú úder. Grafitové šafty sú ľahšie, vhodné pre ženy, seniorov a začiatočníkov. Spodná časť palice tzv. hlava sa vyrába z liateho alebo kovaného železa. Začiatočníci by mali dať prednosť liatym hlavám. Hlava palice má vnútro tvorené špeciálnym rozložením váhy. Vďaka tomu golfové loptičky udržiavajú dráhu letu. Všetky tieto aspekty sú dôležité pre kvalitnú hru. Dajte prednosť známym výrobcom palíc ako sú značky True Temper, Apollo, UST Preforce alebo Aldila. Palice neurčitej značky budú iste nekvalitné a nevhodné pre začiatočníkov.

Čo je dôležité pri výbere golfových palíc

Pri kúpe golfových palíc musíte zohľadniť viacero parametrov. Iné palice sú vhodné pre ženy a iné pre mužov. Nezabúdajte aj na vašu výšku a vzdialenosť zápästia od zeme pri vašom vzpriamenom postoji. Podľa tejto vzdialenosti vyberajte dĺžku šaftu. Golf si vyžaduje veľkú presnosť úderu. Preto sa do úvahy pri kúpe palíc berú aj údaje ako vek, handicap, úroveň hry a váš švih. Odborníci na golfovú výstroj v e-shope DigitalGolf zohľadnia všetky tieto aspekty a stanovia pre vás správnu pružnosť palice. Celkom iste nezanedbajte dĺžku palice. Dlhšie palice potrebujú dlhšiu vzdialenosť odpalu. Pri odpale zohráva úlohu aj pohodlné golfové oblečenie, ktoré umožní lepší pohyb paží. Dlhšie palice navyše vytvárajú pri švihu väčší oblúk a zasiahnutie loptičky je viac náročné. Ako začiatočník sa radšej poraďte so svojím trénerom, ktorá dĺžka palice je pre vás najvhodnejšia.