Školská taška pomáha deťom tešiť sa do školy

0
554
Školská taška pomáha deťom tešiť sa do školy
Školská taška pomáha deťom tešiť sa do školy

Máte doma predškoláka a ešte nemá svoju školskú tašku? Chyba! Pomôže mu tešiť sa do školy.

Školská taška čoby darček pre predškoláka je výborným nápadom, ako podnietiť jeho túžbu po vzdelávaní. Dieťa by malo do prvej triedy nastupovať s radosťou a motivované. Preto je vhodné trebárs už pod stromček dávať budúcim prváčikom školskú aktovku a základné vybavenie do prvej triedy. Nám rodičom to pomôže rozložiť si náklady, ktoré pri nástupe dieťaťa do prvej triedy máme, deti sa zas tešia na školu a rýchlo zabudnú na obavy, ktoré zo školy majú.

Vyberte správne školskú tašku pre prváčika

Pre prváčika býva častou voľbou školská aktovka. Mala by byť ľahká, aby zbytočne nezaťažovala chrbát a pohybový aparát dieťaťa, ale súčasne s pevnejšou konštrukciou, aby dieťa pohodlne odnieslo aj ťažšie školské pomôcky Tých naše deti do školy nenosí vôbec málo. Dôležitá je tiež ergonómia aktovky. Mala by mať nastavovacie popruhy a ďalšie prvky, ktoré robia tašku pohodlnejšou.

Prváčikovia potrebujú okrem aktovky aj ďalšiu výbavu. Vrecko na prezuvky, peračník, fľašu na vodu, kufrík na výtvarné potreby a ďalšie pomôcky. Mnohé z nich sa dajú nakúpiť v rovnakých dizajnových setoch ako aktovka. S takouto pekne vyladenou výbavou sa váš prváčik bude do školy tešiť ešte viac.

Prvá aktovka vydrží tak do tretej triedy. Potom je čas na zmenu

Od tretej či od štvrtej triedy sa priority detí menia. Majú iné nároky na veľkosť školskej tašky, na jej ergonómiu aj dizajn. Tretiak za vami určite príde, pretože potrebuje školský batoh. Neodbite ho, že mu zatiaľ stačí stará aktovka. Môže to byť práve školská taška, ktorá ho udrží v parte kamarátov bez posmechu. S Labkovou patrolou na aktovke už v tomto veku za hviezdu nebude. Záujmy detí sa menia, podľa nich sa aj začleňujú do kolektívu. A školská taška je pre deti svojou symbolikou často dôležitejšia, než si ako dospelí pripúšťame.