Vyberáme správne sedenie do nášho interiéru

0
1599
Vyberáme správne sedenie do nášho interiéru
Vyberáme správne sedenie do nášho interiéru

Vedeli ste, že väčšinu života buď ležíme alebo sedíme? Ak neveríte, zmapujte si čas, počas ktorého v skutočnosti nestojíte, ale máte pod sebou napríklad stoličku. Toto zistenie jednoznačne súvisí s tým, že tento kus nábytku by sme mali vyberať veľmi opatrne. Pozrime sa, na čo sa zamerať.

Pohodlie je nevyhnutné

Pre stoličku, ale aj pohovku a kreslo je najdôležitejším aspektom, aby spĺňali naše požiadavky, pohodlie. Nesúvisí to len s použitým materiálom, ale aj so správnou výškou alebo tvarom sedadla. Príkladom sú obľúbené barové stoličky, ktoré už nemusia vyzerať ako klasické vyvýšené stoličky, ale môžu mať napríklad plastové tvarované sedadlo alebo môžu byť doplnené mäkkým čalúneným materiálom. 

Dostatočná podpora pre náš chrbát

Samotné pohodlie súvisí aj s tým, ako dobre si podopierame chrbát. Môže to súvisieť aj s výberom barovej stoličky alebo inej stoličky, no vždy je to jeden z hlavných aspektov. Veď na kancelárskych stoličkách sedíme nepretržite aj 10 hodín denne. Chrbtová opierka by mala byť integrálna, s možnosťou nastavenia v bedrovej časti chrbtice. Dobrým a veľmi praktickým doplnkom je aj nastaviteľná opierka hlavy, t. j. pre krčnú chrbticu. Je samozrejmé, že takáto stolička by mala byť stabilná a pevná.

Účel použitia

Určite sa dostanete k účelu použitia vyberanej stoličky. Je jasné, že existujú miestnosti, kde by napríklad obyčajná stolička vyzerala veľmi nezvyčajne. Na druhej strane existujú varianty, ako napríklad barové stoličky do kuchyne , ktoré do tejto miestnosti jednoducho patria. Najmä, ak ste sa rozhodli pre moderný dizajn kuchyne s ostrovčekom alebo barovým pultom. Na druhej strane, by toto sedenie vyzeralo výnimočne v obývačke, kde je určite vhodné staviť na spomínané klasické kreslo alebo pohovku.

Dizajn

V neposlednom rade je kritériom pre výber správneho sedenia určite aj dizajn. Daný nábytok musí ladiť s celkovou náladou miestnosti, musí s ňou dokonale ladiť a mal by odrážať aj moderné trendy. Príklad? Vezmite si napríklad sedacie vaky, ktoré sú skvelou voľbou, ak zariaďujete modernú detskú izbu pre dieťa akéhokoľvek veku.